Podsumowanie 24 kolejki

Pewna wygrana. Remisowa sobota. Polonia wciąż bez wygranej. Krótki wzlot Sokoła. Omega wspina się. Przerwane seria Pilicy i Świtu. Z III ligi do kadry. Zapraszamy na podsumowanie 24 kolejki.
      Po trzech ligowych i pucharowym meczu bez wygranej, nareszcie Broń dała satysfakcję swoim kibicom, odnosząc zwycięstwo pewne i w dobrym stylu. Przede wszystkim robiła wrażenie współpraca trójki: Marczak, Nowosielski, Bounchiba. Okazji do strzelenia gola było o wiele więcej, co dobrze znamionuje przed kolejnymi meczami.
     Sobota była dniem remisów, aż cztery mecze zakończyły się podziałem punktów.
      Nasz środowy rywal, Polonia Warszawa nadal wiosną jest bez zwycięstwa. W sobotę bezbramkowo zremisowała w Siedlcach z rezerwami Pogoni. Był to mecz drużyn zajmujących dwa ostatnie miejsca w tabeli. W środę Broń będzie faworytem, ale musimy pamiętać, że przed meczem z Bronią Sokół także był bez wygranej. W warszawskiej drużynie występuje Grzegorz Janiszewski, który w minionym tygodniu został powołany do kadry Polski U-19. Zarówno rezerwy Pogoni jak i Polonia Warszawa stają się najpoważniejszymi kandydatami do spadku z ligi. Pierwsza drużyna Pogoni ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie pierwszej ligi i musi teraz rzucić wszystkie siły na ratowanie zaplecza ekstraklasy, a w Polonii wciąż przewijają się pogłoski o przejęciu przy Konwiktorskiej jednej z drużyn I ligi.
      W meczu klubów grających w przeszłości w ekstraklasie, ŁKS zremisował bezbramkowo z Radomiakiem. Krótko trwał lot Sokoła – po wygranej w Bronią, wszystko wróciło do normy. Ursus pokonał wysoko drużynę z Aleksandrowa, wygrywając 4:1. Trzy bramki w tym meczu zdobył Patryk Kamiński. Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a kolejnego gola zdobył Maciej Tataj. W meczu drużyn zagrożonych spadkiem WKS Wieluń zremisował 2:2 ze Startem Otwock. Piątego gola w rundzie wiosennej zdobył Sebastian Szerszeń, który został wypożyczony zimą z Legii do Startu, a ostatnio został powołany do kadru U-19.
      Zimą rozważano wycofanie Omegi Kleszczów z ligi, tymczasem odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i jest jedną z najlepszych drużyny wiosną. W niedzielę pokonała 2:0 Pilicę Białobrzegi, a zwycięstwo mogło być wyższe, gdyby Zjawiński wykorzystał rzut karny. W minionym tygodniu Pilica przerwała serię pięciu remisów, wygrywając z ŁKS, a teraz skończyła się imponująca seria 14 meczów bez porażki zespołu z Białobrzegów.
     W meczu spadkowiczów z II ligi Pelikan pokonał 2:1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki , ciągle utrzymując pozycję nad naszym zespołem. Tym samy została też przerwana serią pięciu zwycięstw z rzędu (wliczając walkowera) Świtu.
Tym razem punkty bez gry zdobył zespół Legii II.