Podsumowanie 24 kolejki. Czołówka traci!

Żadna z trzech czołówych drużyn nie zdołała wygrać meczu w 24 kolejce IV ligi mazowieckiej (gr. południowa). Punkty zgubiła Pilica Białobrzegi, również Mszczonowianka i trochę szkoda, że Broni nie udało się wygrać z Piasecznem, aby odskoczyć w tabeli. Z drugiej strony punkt zdobyty z Piasecznem też ma swoją wartość, bo nasz zespół utrzymał fotel lidera. Za czołową trójką dość odważnie kroczy Oskar i Mazur.

24 kolejka zaczęła się od emocji w Błoniu. Tamtejsza Błonianka wiosną gra dobrze, ale zgubiła kolejne punkty. Tym razem zremisowała z Energią Kozienice. Śledząc relację tego pojedynku można wywnioskować, że obie ekipy miały swoje sytuacje i każdy wynik był możliwy. Błonianka kończyła mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Kudelski w 90 min.

Pogoń Grodzisk Maz. po raz kolejny pokazała, że świetnie sobie radzi z czołówką tabeli, ale za to gubi punkty ze średniakami. W sobotę pokonała Pilicę Białobrzegi. W 45 minucie czerwona kartka i rzut karny podcięły skrzydła białobrzeżanom. Do tego momentu Pilica też miała swoje okazje.

Po sześciu porażkach z rzędu przebudziła się w końcu Sparta Jazgarzew, która wygrała w Garwolinie. Oskar Przysucha w dobrym stylu wygrał derby regionu i przysuszanie mają już tylko cztery punkty straty do lidera. Mimo sporych ubytków kadrowych Oskar cały czas gra niezłą piłkę i zdobywa punkty.

Mazur Karczew na początku rundy wiosennej przegrał z Bronią 0:4, ale potem zespół ten grał bardzo dobrze. W odmłodzonym składzie karczewianie spokojnie poradzili sobie z Perłą Złotokłos.

Rywal Broni w walce o awans, ekipa Mszczonowianki grała w Pruszkowie z rezerwami Znicza, Gospodarze skorzystali ze wzmocnień z pierwszego składu. Mszczonowianka dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale ostatecznie skończyło się remisem.

Naprzód Skórzec nie poradził sobie w Jedlińsku. Trzy gole dla Drogowca zdobył Michał Kucharczyk i zrównał się w klasyfikacji strzelców z Kamilem Czarneckim.

Następna kolejka już w środę, 16 maja. Broń jedzie do Białobrzegów, a Mszczonowianka zagra z Pogonią Grodzisk Maz.

Komplet wyników 24 kolejki
BROŃ RADOM – MKS PIASECZNO 2:2 (0:1)
Znicz II Pruszków – Mszczonowianka 2:2
Błonianka Błonie – Energia Kozienice 0:0
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pilica Białobrzegi 2:0
Wilga Garwolin    – Sparta Jazgarzew 1:3
Oskar Przysucha – LKS Promna 3:0
Mazur Karczew – Perła Złotokłos 2:0
Drogowiec Jedlińsk – Naprzód Skórzec 6:0
 
Jedenastka kolejki „Echa Dnia”
(tylko zawodnicy z regionu radomskiego)
Mateusz Baranowski (Energia Kozienice) – Dariusz Mortka (Drogowiec Jedlińsk), Maksim Kvantsar (Broń Radom), Rafał Białecki (Pilica Białobrzegi), Patryk Czarnota (Oskar Przysucha), Mateusz Wójcik (Energia), Rafał Gil (Drogowiec Jedlińsk), Przemysław Wicik (Broń), Tomasz Zagórski (Oskar), Michał Bojek (Drogowiec) – Michał Kucharczyk (Drogowiec).

Najlepsi strzelcy: 20 – Kamil Czarnecki (Broń), Michał Kucharczyk (Drogowiec), 18 – Przemysław Śliwiński (Oskar Przysucha), 16 – Marcin Raszka (Mazur Karczew),  Konrad Rudnicki (Sparta Jazgarzew), 14 – Bartosz Zawadzki (Energia).

W następnej kolejce, 16 maja (środa): Pilica – Broń,  Błonianka – Wilga, Energia – Znicz II, Mszczonowianka – Pogoń Grodzisk, Piaseczno – Jedlińsk, Naprzód – Mazur, Perła – Oskar, Promna – Sparta.