Podsumowanie 26 kolejki

Już w piątek i sobotę zostały rozegrane wszystkie mecze 26 kolejki trzeciej ligi. Dla drużyn zajmujących miejsca 1-8 każdy mecz ma teraz ogromne znaczenie, zarówno w walce o awans do drugiej ligi jak i utrzymanie w trzeciej. Powody do zadowolenia ma Sokół Aleksandrów, który ucieka rywalom. To była kolejka dubletów: aż pięciu piłkarzy zdobyło po dwie bramki. Pierwsze zwycięstwo odniosła Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

           Broń zaczęła 26 kolejkę i po tym meczu możemy mieć połowiczne powody do satysfakcji. Z jednej strony nie udało się wygrać meczu, z drugiej- drużyna zagrała ambitnie i dobrze, pokazując, ze ma potencjał i grając zawsze tak ja ze Świtem spokojnie mogłaby się utrzymać w trzeciej lidze. Na razie nasi piłkarze grają dobrze w co drugim meczu – podrażnieni niepowodzeniem w jednym pojedynku, grają dobrze w kolejnym. Oby ten schemat się zmienił i już każdy mecz do końca sezonu był dobry. Warto grać dobrze- dla samych siebie, dla kibiców, ale także dla celu – dziewiątego miejsca, które może mieć duże, nie tylko ambicjonalne znaczenie.            Piłkarze i kibice Świtu nie mogą mieć powodów do zadowolenia – dla drużyny z Nowego Dworu bardzo ważny jest każdy punkt w walce o utrzymanie w lidze. Świt zajmuje ósme miejsce, nie dające pewności gry w trzeciej lidze.

           Pogoń Grodzisk z którą zmierzymy się w środę odniosła pierwsze zwycięstwo wiosną, pokonując 1:0 Start Otwock. Po remisie w Łodzi Pogoń zdobyła kolejne punkty i w Grodzisku czekać nas będzie trudny mecz.

          Najważniejszy mecz kolejki został rozegrany został w Warszawie, gdzie Ursus wygrał 2:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki.  Drużyna z Warszawy ostatnie dziesięć minut grała w dziesięciu po czerwonej kartce Sztybrycha, ale udało się dowieźć zwycięstwo. Dwa gole zdobył Arkadiusz Ciach.  Ten ważny mecz Ursusa  Warszawa prowadził sędzia Marek Lewandowski, oczywiście z Wydziału Sędziowskiego…Warszawa.  Decydujący o zwycięstwie warszawskiej drużyny gol padł z rzutu karnego. Dla Ursusa są to ważne trzy punkty w walce o utrzymanie, porażka Lechii oddala ją od zwycięstwa w lidze.

          Potknięcie wicelidera w Warszawie wykorzystał Sokół Aleksandrów Łódzki, który wygrał w Działoszynie z Wartą 3:1 i powiększył przewagę nad Lechią do pięciu punktów.  Lechię gonią ŁKS i Polonia Warszawa. Drużyna z Łodzi pokonała 2:0 na wyjeździe Legię II Warszawa, dwa gole w tym meczu zdobył Adam Patora.  Także Polonia Warszawa ciągle ma aspiracje drugoligowe, pokonała 2:1 Błękitnych Raciąż. Mecz miał emocjonującą końcówkę – Błękitni zdobyli bramkę w 88 minucie. Tutaj także padł dublet – Krystian Pieczara zdobył dwie bramki.

               Pelikan Łowicz walczy o każdy punkt, dający utrzymanie w lidze. Dzisiaj już prawie cieszył się z ich kompletu, gdy w 93 minucie 18- latek, Mateusz Zawisza zdobył gola dla Pilicy Białobrzegi i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

               Warta Sieradz ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie, ale tak jak Broń walczy o dziewiąte miejsce. Wygrała 3:1 z Oskarem Przysucha, a i tutaj dwie bramki padły łupem jednego zawodnika- Marcina Kobierskiego. Warta i Błękitni mają 5 punktów przewagi nad naszą drużyną.

               Najciekawszy dublet zanotował jednak Damian Stanisławski z Energii Kozienice, który w ciągu trzech minut zdobył dwie bramki z rzutów karnych. Energia wygrała na wyjeździe 3:2 z Nerem Poddębice.