Podsumowanie 26 kolejki

 Pewna wygrana Broni. Niepokonani od roku. Sensacja w Zwoleniu. Awans już za tydzień? Zażarta walka o utrzymanie.  W niedzielę wygrał deszcz.
Wyniki: Broń- Pogoń 3:1, Zwolenianka- Mszczonowianka 2:1,  Wulkan- Pilica 1:1, Kozienice- Skra 1:1, Warka – Naprzód 6:2, Łady- Korona 1:3

                Nasi piłkarze bardzo systematycznie dążą do celu, jakim jest awans do trzeciej ligi. Cel jest już o krok. W sobotę bardzo pewnie pokonali 3:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rewanżując się za jedyną porażkę jesienią, poniesioną właśnie w Grodzisku. Broń bez problemu rozmontowała najlepszą obronę ligi.  Coraz większe wrażenie robią rzuty wolne egzekwowane przez Arka Chudzińskiego. Generalnie- stałe fragmenty gry stały się bardzo groźną bronią naszej drużyny- w Konstancinie wszystkie gole padły po rzutach wolnych lub rożnych.

                Broń od roku jest niepokonana na własnym boisku- ostatnią porażkę poniosła 16 maja 2009, przegrywając 1:5 ze Świtem Nowy
Dwór Mazowiecki. W ciągu tego roku wygrała 12 meczów, jeden zremisowała, bilans bramek: 37-6.

                Broń powiększa przewagę nad rywalami- nad drugą drużyną ma 11 punktów przewagi, nad trzecią- już 19. Przypomina to sytuację sprzed dwóch lat, gdy nasza drużyna zakończyła boje w V lidze z 13 punktami przewagi nad drugą i dwudziestoma nad trzecią drużyną.  Oby nie miały miejsca inne analogie z niedalekiej historii…

                Sensacyjny- i jakże dobry wynik dla nas padł w Zwoleniu. Zwolenianka zdobyła pierwsze punkty wiosną, pokonując 2:1 Mszczonowianką. Piłkarze ze Zwolenia zanotowali sukces w najlepszym dla siebie – i dla nas momencie. Wygrana z Mszczonowianką daje Zwoleniance utrzymanie- nawet gdyby z IV ligi miało spaść pięć drużyn, a nam bardzo przybliża awans.

                Jeśli Broń w najbliższej kolejce powiększy przewagę nad Mszczonowianką, awans możemy świętować już sobotę po meczu ze Spartą!!!

                Rozpoczynając swój mecz ze Spartą, nasi piłkarze będą znali już wynik meczu Naprzód- Mszczonowianka i może okazać się, że nawet remis wystarczy do awansu.

                Drużyna Naprzodu jest nieobliczalna- potrafi wygrać z silnymi i stracić punkty ze słabszymi. W sobotę poległa 2:6 w Warce z walczącym o utrzymanie KS-em.

                Walka o pozostanie w IV lidze staje się pasjonująca. Wulkan zremisował 1:1 z Pilicą,  a jeszcze drużyny walczące o byt spotkają się kilkukrotnie ze sobą w bezpośrednim starciu.

                W meczu o prestiż KS Janików zremisował ze Skrą Konstancin 1:1. Możliwe, że to właśnie piłkarze grający w Kozienicach zakończą sezon jako wicemistrz ligi.  

                W  Uczniowskim Klubie Sportowym Łady chyba już panują wakacje- piłkarze przegrali kolejny mecz, tym razem 1:3 z Koroną Góra Kalwaria.

                Z powodu ulewnych deszczów i złych stanów boisk nie odbyły się mecze Piasta z Mazowszem i Szydłowianki ze Spartą.

PODOBNE WPISY