Podsumowanie 27 kolejki. Nic o nas bez nas

Szczeście szerokim uśmiechem kieruje się w stronę Broni. Nasz zespół nie grał w miniony weekend, a mimo to nadal jest liderem. Wszystkie wyniki ułożyły się dobrze dla naszej drużyny, ale żeby osiągnąć sukces, trzeba jeszcze temu szczęściu pomóc. Nasi piłkarze wygrywając, nie muszą już oglądać się na nikogo.

Mszczonowianka była na najlepszej drodze, aby wskoczyć na fotel lidera. Mogła na swoim boisku pokonać ekipę Drogowca Jedlińsk, ale tak się nie stało. Co więcej, Mszczonowianka w doliczonym czasie gry uratowała remis.
– Przed meczem remis brałbym w ciemno, ale po meczu jest duży niedosyt – powiedział „Echu Dnia”, trener Drogowca, Paweł Górak.

Oskar Przysucha również był na dobrej drodze, aby wskoczyć na 1 miejsce. Grając w osłabionym składzie zremisował w Piasecznie. Przysuszanie mieli spore wątpliwości, czy sędzia słusznie podyktował rzut karny, po którym stracili bramkę na 2:2.

Mazur Karczew wygrał w Białobrzegach i chyba wybił już Pilicy z głowy marzenia o liderowaniu. Już do przerwy ekipa z Karczewa prowadziła 2:0. Potem gospodarze mieli swoje okazje, trafiali między innymi słupek, ale zdołali tylko zdobyć jedną bramkę. Wiosną zespół z Karczewa zdobył najwięcej punktów i wskoczył na drugie miejsce w tabeli.

Podział punktów nastąpił też w Błoniu. Obie ekipy jeszcze wierzą w dogonienie Broni, dlatego remis Błonianki z Pogonią nikogo nie zadowolił.

Szalony mecz odbył się w Skórcu. Naprzód już po kwadransie przegrywał ze Spartą Jazgarzew 0:3, potem 1:4, a przed przerwą zrobiło się 4:4. To był szalony mecz, ale w 62 minucie to jazgarzewianie zdobyli piątą bramkę. Chwilę później jeden z zawodników Naprzodu dostał czerwoną kartkę i zespół ze Skórca w osłabieniu nie poradził sobie z przeciwnikiem.

W meczu dwóch ekip, które walczą o utrzymanie, Perła Złotokłos przegrała z LKS Promna 0:1. Goście na poczatku meczu nie wykorzystali rzutu karnego, ale mimo to zgarnęli bardzo ważny komplet punktów. Promna uciekła przeciwnikom i ma ogromną szansę utrzymać się poprzez baraże.

W jedynym niedzielnym meczu rezerwy Znicza Pruszków pokonały Wilgę Garwolin. Wydaje się, że obie drużyny mogą już być spokojne o ligowy byt.

Komplet wyników
Energia Kozienice – Broń Radom – odwołany
Naprzód Skórzec – Sparta Jazgarzew 4:5 (4:4)
Pilica Białobrzegi – Mazur Karczew 1:2 (0:2)
MKS Piaseczno – Oskar Przysucha 2:2 (1:1)
Mszczonowianka – Drogowiec Jedlińsk 3:3 (0:1)
Perła Złotokłos – LKS Promna 0:1
Błonianka Błonie – Pogoń Grodzisk 2:2
Znicz II Pruszków – Wilga Garwolin 4:0

Najlepsi strzelcy: 23  – Michał Kucharczyk (Drogowiec), 22 – Kamil Czarnecki (Broń), 20 – Marcin Raszka (Mazur Karczew),  Przemysław Śliwiński (Oskar Przysucha), 16 – Konrad Rudnicki (Sparta Jazgarzew), 15 – Bartosz Zawadzki (Energia), Marcin Gregorowicz (Mszczonowianka) 14 – Łukasz Krupnik (Piaseczno).

28. kolejka, 2 czerwca,
sobota: Oskar – Pilica (godzina 11), Broń – Błonianka (17), Drogowiec – Energia (17), Promna – Naprzód (17), Mazur – Mszczonowianka, Pogoń – Znicz II, Wilga – Peła, Sparta – Piaseczno.  

PODOBNE WPISY