Podsumowanie 30 kolejki

               Nie udało się wygrać z Błękitnymi, pozostał mały niedosyt i coraz mniejsze szanse na dziewiąte miejsce. Polonia ucieka rywalom, Sokół coraz mocniej obniża loty. Trwa bardzo ciekawa walka o wygraną w lidze, a radomskie drużyny pokazały dużo ambicji. Ósma drużyna ligi ma zapewnione utrzymanie.

               Mecz z Błękitnymi pokazał, że nasza drużyna ma charakter i chce walczyć. Do wygranej zabrakło chyba jedynie zimnych głów w polu karnym przeciwnika w końcówce meczu. Szkoda, remis praktycznie przekreśla szanse na dziewiąte miejsce. Zostaje tylko satysfakcja z walki podjętej przez naszych zawodników i przerwanie passy czterech zwycięstw naszych dzisiejszych rywali. Błękitni byli rozczarowani remisem w Radomiu, nadal walczą o utrzymanie i widać było po tej drużynie, że ma taki potencjał. Dobrze byłoby, gdyby taka waleczna drużyna jaką jest teraz Broń została na przyszły sezon.

               W meczu Pelikana Łowicz, z którym zmierzymy się w niedzielę z Legią II zwycięzcą okazała się..grypa jelitowa, która rozłożyła piłkarzy z Łowicza. Mecz został przełożony na inny termin, wszystko wskazuje, ze nie będzie problemu z rozegraniem niedzielnego meczu.

               Polonia Warszawa wygrała dziewiąty mecz z rzędu i powiększa przewagę nad wiceliderem, choć jeśli Legia wygra z Pelikanem na czele mogą być dwie warszawskie drużyny. Polonia pokonał 1:0 Pilicę Białobrzegi. Wszystkie z dziewięciu ostatnich zwycięstw Polonia odniosła zdobywając tylko jedną bramkę więcej od rywala.

               Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał 2:1 Sokoła Aleksandrów. Dla Sokoła był to czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa i z tego powodu już cztery punkty straty do Polonii, Świt wygrał trzecie spotkanie z rzędu i walczy o utrzymanie.  Lechia Tomaszów męczyła się w Kozienicach z Energią i wygrała 1:0, choć gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Gola zdobył Marcin Mirecki, który zdobył już 24 bramki w tym sezonie i jest niemal pewnym królem strzelców.

               Ursus pokonał w ważnym meczu 1:0 ŁKS Łódź i to był czternasty mecz z rzędu bez porażki w lidze. Po tym meczu ŁKS Łódź stracił chyba szanse na wygranie ligi.. Jesienią zapewne odbędą się trzeciiligowe derby ŁKS-u z Widczewem.  Dobrą wiadomością dla drużyn walczących o utrzymanie jest informacja, że wszyscy mazowieccy drugoligowcy zapewnili sobie utrzymanie, w związku z czy pierwsza ósemka trzeciej ligi, nieco odstająca od reszty ma już zapewnione utrzymanie. Błękitni po meczu z Bronią mają tylko matematyczne szanse na zajęcie ósmego miejsca. Zapewniony trzecioligowy byt mają na dzisiaj: Polonia, Sokół, Legia II, Lechia, ŁKS-owi brakuje jednego punktu.

               Warta Sieradz pokonał 2:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki, taką samą wygraną gospodarzy zakończył się w Działoszynie mecz Warty ze Startem Otwock.  Oskar Przysucha pokonał pewnie 4:1 na wyjeżdzie Ner Poddębice.