Podsumowanie 32 kolejki

Koszmar przełamany. Osiem razy dwa, wreszcie na”0”. 1. Radom, 2. Radom. Hat trick Patory. Prezent od Wielunia.  Omega i Start pod ścianą. Licencyjne zawirowania, ilu spadkowiczów? Zapraszamy na podsumowanie 32 kolejki.
       Zwycięstwem z Ursusem Broń przełamała koszmar meczów z tą drużyną. Poprzednie wyniki to: 1:3, 0:4, 0:3, ale mocno odrobione lekcje z tych porażek przyniosły skutek w postaci świetnej gry, taktycznego wyłączenia najskuteczniejszych piłkarzy rywala, a przede wszystkim zwycięstwa. Po raz ósmy z rzędu nasza drużyna zdobyła dwa gole podczas meczu, ale był to pierwszy mecz od sześciu kolejek w którym nie straciliśmy gola i to w meczu z trudnym rywalem. To była pierwsza porażka Ursusa na własnym boisku w rundzie wiosennej. Mariusz Marczak ma już 17 zdobytych bramek i o trzy gole wyprzedza trzech innych zawodników. To jest historyczna kolejka – na dwóch pierwszych miejscach w tabeli znajdują się drużyny z Radomia i oby tak zostało już do końca.
       Już w środę ostatni mecz u siebie z ŁKS Łódź, który pokonał 3:1 Pogoń II Siedlce. Klasycznego hat tricka (3 gole padły w ciągu 20 minut) zaliczył Adam Patora, na którego trzeba będzie uważać podczas meczu w Radomiu. Rezerwy Pogoni nadal nie mogą być pewne utrzymania i może dojść do sytuacji w której obie drużyny klubu z Siedlec zaliczą spadek rok po awansie. Radomiak zremisował 1:1 z Wartą Sieradz. WKS Wieluń sprawił nam prezent, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie meczu, dzięki czemu pokonał 1:0 Pelikana Łowicz. W rywalizacji o podium ligi mamy nad Pelikanem 4 punkty różnicy i korzystny bilans meczów.
        Pilica Białobrzegi pokonała 1:0 Polonię Warszawa, przerywając serię czterech zwycięskich spotkań i wprowadziła niepokój o utrzymanie w klubie z Warszawy. Lechia Tomaszów rozbiła 4:1 Start w Otwocku, skazując go na konieczność zdobycia kompletu punktów w ostatnich dwóch meczach… Marcin Mirecki z Lechii zdobył dwa gole i goni Mariusza Marczaka w wyścigu o tytuł króla strzelców, ale ma trzy gole mniej. W trudnej sytuacji jest także Omega Kleszczów, nasz ostatni rywal. Przegrała 1:3 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i prawdopodobnie będzie walczyć z Polonią Warszawa o bezpieczne miejsce w tabeli. Świt na wyjeździe zagrał u siebie – z rezerwami Legii, którym użycza własnego stadionu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a rezerwy stołecznego klubu znalazły się na ostatnim pewnym utrzymania miejscu. Sokół Aleksandrów Ł. Dostał punkty walkowerem.
        Wiadomo kto wygrał ligę. Teraz pozostaje pytanie – ile drużyn i które spadną z ligi. Zdegradowany jest Targówek, nie ma licencji WKS Wieluń, ilość spadkowiczów zależy od wyników Radomiaka w barażach sytuacji w drugiej lidze. Gdy już wydawało się, że będzie maksimum czterech ze względu za zapewnienie utrzymania w II lidze przez Legionovię, okazało się, że klub z Legionowa nie dostał licencji na grę w II lidze. Ma czas na odwołanie od tej decyzji, ale nikt nie wie, co będzie dalej.

PODOBNE WPISY