Podsumowanie 33 kolejki

Wyniki przedostatniej kolejki trzeciej ligi zapowiadają wielkie emocje na jej finiszu. Polonia Warszawa w barażach o drugą ligę, choć jej kibice przeżyli chwile strachu.  Ursus Warszawa rozgromił Legię, a w ostatniej kolejce odbędzie się zacięty bój o bezpieczne siódme miejsce. Zapraszamy na podsuowanie 33 kolejki

Polonia Warszawa zapewniła sobie zwycięstwo w trzeciej lidze na kolejkę przed zakończeniem sezonu! Stało się tak dzięki wygranej 2:1  nad Pogonią w Grodzisku Maz (decydujący gola dla Polonii padł w 89 minucie). i jednoczesnej porażce Legii II 1:4 z Ursusem. Żadna z drużyn nie jest już w stanie dogonić Polonii.

„Czarnym Koszulom” gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w konfrontacji o drugą ligę z Górnikiem Wałbrzych lub KS Polkowice.

Podsumowanie 33 kolejki wieczorem.

                Polonia Warszawa wygrała trzecią ligę- to najważniejsza wiadomość po przedostatniej kolejce.  Aby tak się stało, Polonia musiała wygrać swój mecz przy jednoczesnej porażce Legii II. Do 85 minuty meczu w Grodzisku wszystko układało się po myśli Polonistów – wygrywali 1:0, Legia II przegrywała 1:4 z Ursusem. Gdy w 85 minucie Dominik Dukalski zdobył wyrównującego gola dla Pogoni, wszystko wywróciło się. W tym momencie Polonia miała tylko dwa punkty przewagi nad Pelikanem Łowicz (wygrał 2:0 z Wartą Działoszyn) i w perspektywie mecz z broniącymi się przed spadkiem rezerwami Legii, które przecież mogłyby być w sobotę wzmocnione piłkarzami z drużyny mistrza Polski. W 89 minucie doświadczony Grzegorz Wojdyga zdobył zwycięskiego gola i w Grodzisku Polonia mogła świętować zwycięstwo w lidze. W niedzielę okaże się, czy jej rywalem będzie Górnik Wałbrzych czy KS Polkowice- drużyny, które przed ostatnią kolejką mają tyle samo punktów (liderem jest Górnik).

 

             Legia II mogła dzisiaj przedłużyć nadzieje na baraże, tymczasem po wysokiej przegranej 1:4 z Ursusem będzie walczyć o bezpieczne siódme miejsce, w czym na pewno w sobotę nie pomoże jej Polonia. Na dodatek 5 czerwca młodzi legioniści, którzy także grają w rezerwach grają finał Centralnej Ligi Juniorów z Pogonią Szczecin  Cała nadzieja w piłkarzach pierwszej drużyny. Ursus za to wysoką wygraną zapewnił sobie dobrą pozycję startową przed ostatnią kolejką i meczem z Pelikanem, który dzisiaj przez 4 minuty miał jeszcze nadzieje na baraże, ale mimo straconej szansy, w Łowiczu mogą się cieszyć z pewnego  utrzymania w trzeciej lidze.  W niedzielę pozbawiliśmy Lechię szans na zwycięstwo w lidze, dzisiaj Lechia bezbramkowo zremisowała z Sokołem i obie te drużyny nadal walczą o ligowy byt.  Mająca zapewnione dziewiąte miejsce drużyna Błękitnych Gąbin wygrała na wyjeździe 5:0 z Oskarem Przysucha. W derbach radomskiego padł remis 1:1 a w meczu dwóch najgorszych drużyn ligi Start Otwock zremisował bezbramkowo z Nerem Poddębice, zapewniając sobie przedostatnie miejsce na koniec sezonu.

             Ostatnia kolejka będzie stała pod znakiem walki o miejsca 2-7, dające pewne utrzymanie w lidze.  Pomiędzy trzecim Ursusem a ósmym Świtem Nowy Dwór Maz. sa tylko dwa punkty różnicy. Ósma drużyna będzie musiała liczyć na wygraną Polonii w barażach lub problemy licencyjne rywali.

          Teoretycznie w najlepszej sytuacji będzie Lechia Tomaszów, która ma 62 punkty i mecz z Oskarem, szansę powinien wykorzystać Świt, który ma wprawdzie 60 punktów, ale gra ze Startem Otwock. Najtrudniejsze zadanie przed Ursusem, który zagra z Pelikanem. ŁKS jedzie do Kozienic i ma szanse na trzy punkty, Sokół przyjeżdża na mecz z Bronią i nie może liczyć na łatwy łup, a wspomniana Legia II gra na Konwiktorskiej. Może być tak, że aż pięć drużyn zakończy sezon z dorobkiem 63 punktów i jedna z nich znajdzie się „pod kreską”.