Podsumowanie 34 kolejki

W ostatniej  kolejce ligi toczyła się walka o utrzymanie w lidze. O uniknięcie jednego  spadkowego miejsca walczyło aż sześć drużyn. Sytuacja podczas meczów trochę przypominała trochę roller coster, co jakiś czas inny zespół znajdował się na pechowym miejscu.  Ostatecznie to Świt Nowy  Dwór Maz. będzie musiał trzymać kciuki za powodzenie Polonii w barażach. Swoje mecze przegrały wszystkie radomskie drużyny.

Ostatnia kolejka przyniosła wiele emocji kibicom drużyn walczących o utrzymanie.  Gdyby Broń wygrała sobotnie mecz, na ósmym miejscu znalazłby się Sokół Aleksandrów. Najciekawiej było w Warszawie, gdzie zmierzyła się Polonia z rezerwami Legii. Poloniści wystąpili w nieco rezerwowym składzie, oszczędzając zawodników na baraże, które mają zacząć się już za tydzień.  Legia jako pierwsza zdobyła gola, ale szybka odpowiedź Polonii spowodowała, że przez kilkadziesiąt minut to właśnie legioniści, mający jeszcze niedawno szanse na zwycięstwo w lidze, znaleźli się pod spadkową kreską. Ostatecznie Legia II wygrała 3:1. Wicemistrzem ligi po raz drugi z rzędu został Ursus Warszawa, który pokonał 2:0 Pelikana Łowicz. Tutaj też nie obyło się bez emocji – Ursus długo nie mógł poradzić sobie z grającą przez 70 minut w dziesiątkę drużyną z Łowicza.  Sędzia z Warszawy już w 20 minucie pokazał czerwoną kartkę jednemu z zawodników Pelikana.  Ostatecznie Ursus wygrał 2:0, a Pelikan, który po przedostatniej kolejce był wiceliderem zakończył sezon a siódmym miejscu.

W końcówce meczu z Energią drżały także serca kibiców ŁKS-u Łódż. Wszystko zaczęło się dobrze – już w 4 minucie Patora zdobył gola, ale gdy Energia wyrównała w 79 minucie, to ŁKS był zagrożony spadkiem. Cztery minuty później Patora zdobył drugiego gola, do końca było emocjonująco, ale ostatecznie ŁKS wygrał 2:1 i nadal jest trzecioligowcem.

Problemów nie miała Lechia Tomaszów. Pokonała pewnie 5:0 Oskara Przysucha. Dwie bramki zdobył Marcin Mirecki, który z 30 golami został królem strzelców ligi. Najlepszym strzelcem w Broni był Piotr Nowosielski z 12 golami na koncie.

Paradoskalnie, Świt odniósł wysokie zwycięstwo by znaleźć się pod spadkową kreską. Wygrał 5:0 ze Startem Otwock, ale to było za mało przy wynikach rywali.

Błękitni Raciąż pokonali wysoko 4:1 Pilicę Białobrzegi. Godnie z trzecią ligą pożegnali się Ner Poddębice i Warta Działoszyn, pokonują po 3:1 odpowiednio Pogoń Grodzisk Maz. i Wartę Sieradz.

Ze swojej strony bardzo dziękuję wszystkim czytelnikom śledzenie podsumowań trzecioligowych kolejek zarówno w minionym sezonie, jak i w pozostałych sześciu w których występowała Broń.