Podsumowanie 4 kolejki

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <!--{12516685251782}-- Serie i passy….  Niepokojące dane na temat Broni.  Arek 1:0 Chudziński i 100 procent Kucharskiego. Coraz jaśniejsza sytuacja.  Od 1:0 do 1:3. Ciupiński ma następcę.  Drużyny z radomskiego na czele i  w ogonie.

Po czterech kolejkach Broń jest samodzielnym liderem.  Plan został zrealizowany- po trzech meczach u siebie dorobek punktowy powiększył się o dziewięć punktów. Broń- wliczając ostatni mecz w trzeciej lidze z Wisłą II Płock wygrała u siebie kolejne cztery mecze, nie tracąc żadnej bramki.  „Niepokojące” może być jedynie to, że rozmiary zwycięstw spadają w tempie postępu geometrycznego: 4:0, 2:0, 1:0, ale najważniejsze, że bilans po stronie zdobyczy punktowych jest constans.

Arkadiusz Chudziński zdobędzie chyba nowy przydomek – Arek 1:0 Chudziński – to już chyba trzeci mecz ( wcześniej z Pogonią Siedlce i Stalą Niewiadów), gdzie jego jedyna bramka przesądza o zwycięstwie.  Przy okazji strzelców- warto zauważyć, że Michał Kucharski zdobył sto procent ( dwa) goli, jakie strzelił KS Warka w tym sezonie. Podobnym dorobkiem może pochwalić się Jacek Berensztajn z trzecioligowego Włókniarza Zelów, który strzelił wszystkie trzy gole będące w dorobku tej drużyny.

Nie tylko Broń kompletuje serie. Zwycięstwo 2:1 z Wulkanem było dwudziestym piątym ligowym meczem  UKS Łady bez porażki.  To bardzo ładna seria, ale nieco blednie przy trwającej już 36 spotkań passie Świtu Nowy Dwór – lidera II ligi.

Chyba powoli krystalizuje się czołówka ligi. Wszystko zaczyna wskazywać na to, że Broń, Zwolenianka, Skra Konstancin, UKS Łady, Sparta Jazgarzew i Mazowsze będą nadawały ton rozgrywkom.  Mecze tej kolejki pokazały , że w przypadku pozostałych drużyn, każdy wynik jest możliwy.

Zwolenianka już do przerwy strzeliła wszystkie trzy gole w meczu z ostatnią w tabeli Koroną, w drugiej połowie nie padł już żaden gol i zakończyło się na 3:0. Skra Konstancin skromnie wygrała 1:0 z Pilicą – to była trzecia z rzędu najniższa możliwa wygrana tej drużyny.  Sparta rozgromiła 5:1 Naprzód Zielonki, a po dwie bramki strzelili nasi dobrzy znajomi: Dariusz Cackowski i Piotr Madetko.

Mazowsze wygrało 2:0 w Kozienicach. Mecz został rozegrany po ulewnych deszczach i stająca w kałużach piłka sprawiała wiele niespodzianek. Gospodarze mieli swoje szanse, zwłaszcza w pierwszej połowie, Mazowsze ustaliło wynik w ostatniej minucie.

W Szydłowcu gospodarze prowadzili 1:0, by ostatecznie przegrać z Mszczonowianką, najbliższym rywalem Broni 1:3. Daniel Ciupiński ma chyba swojego następcę w starej drużynie- Michał Kowalczyk zdobył kolejnego, czwartego już gola.

W meczu Pogoń – Piast padł jedyny bezbramkowy remis i był to według relacji bardzo bezbarwny mecz.

W tabeli na czele dwie drużyny z radomskiego- Broń i Zwolenianka. Na końcu tabeli też zespoły z naszego regionu – Wulkan, Szydłowianka i Janików.