Podsumowanie 8 kolejki

Weekendowa kolejka IV ligi mazowieckiej, w południowej grupie wprowadziła spore zmiany. Dla nas najważniejszą informacją jest skok na na drugie miejsce. Zespoły z czołówki tabeli potraciły punkty. Sensacyjny remis wywalczył też LKS Promna. Wydaje się, że ta liga jeszcze nie raz nas zaskoczy.

W piątkowy wieczór nasza drużyna dwukrotnie trafiała w słupek, nie wykorzystała dwóch rzutów karnych, ale ostatecznie dość pewnie wygrała z Naprzodem Skórzec. Na beniaminka z okręgu siedleckiego taka gra wystarczyła, ale już z lepszym rywalem, trzeba się będzie mocniej postarać.

Liderem cały czas jest Pilica Białobrzegi, która pokonała młody zespół rezerw Znicza Pruszków. Za kartki i kontuzje z zespołu Pilicy wypadli Piotr Skałbania, Adrian Karasek, Maciej Kencel i Damian Stanisławski. Białobrzeżanie zagrają mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Ten ostatni zespół też nie zachwycił. Przegrał z MKS Piaseczno u siebie. I to jak najbardziej zasłużenie.

MKS Piaseczno wygrał drugi ligowy mecz z rzędu pod wodzą nowego trenera Igora Gołaszewskiego. W sobotę piasecznianie zagrają u siebie z Bronią i ten pojedynek zapowiada się arcyciekawie. Co ciekawe obie drużyny w środę grać będą w pucharowych meczach…Broń z Polonią Iłża, Piaseczno z Mazurem Karczew.

Ciekawy pojedynek rozegrano w Mszczonowie. Tamtejsza Mszczonowianka do 57 minuty przegrywała z Błonianką 0:1. Do straty gola to goście grali lepiej, dopiero potem role się odmieniły. Ostatecznie padł remis 1:1.

Na górze tabeli punkty stracił też Oskar Przysucha. Zespół ten ogarnął jakiś kryzys, chociaż możliwe, że drużyna odczuwała jeszcze trudy pucharowego spotkania z Pilicą. Oskar przegrał ze Spartą Jazgarzew, która również po słabszym okresie, wraca do formy.

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Drogowca Jedlińsk. Również Energia Kozienice się przebudziła i wygrała z Wilgą, która ostatnio grała nieźle. Jednak w minionej kolejce najwięcej pochlebnych słów zebrali gracze LKS Promna. Zremisowali 1:1 z Mazurem w Karczewie. W końcówce spotkania stworzyli sobie nawet okazję i mogli wygrać.

Komplet wyników 8. kolejki:
Broń Radom – Naprzód Skórzec 2:1 (1:0), Imiela 19, Czarnecki 64 z karnego – Zając 88,
Znicz II Pruszków – Pilica Białobrzegi 1:2 (0:0), Dybiec 89 – Strus 10, Skałbania 70,
Wilga Garwolin – Energia Kozienice 1:2 (0:0), Papiernik 54 – Janiszewski 31, Osiak 41,
Drogowiec Jedlińsk – Perła Złotokłos 2:0(0:0), Janiszewski 76, Kucharczyk 90,
Oskar Przysucha – Sparta Jazgarzew 0:2 (0:0), Domański 62 z karnego, Orłowski 78,
Mazur Karczew – LKS Promna 1:1 (1:0), Pasik 4, Wójcik 74,
Mszczonowianka Mszczonów – Błonianka Błonie 1:1 (0:0), Janik 57 – Pater 48 z karnego,
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – MKS Piaseczno 2:3 (0:0), D. Jaroń 74 i 90 z rzutów karnych – Krupnik 55, 81, Szewczyk 69.

Najlepsi strzelcy: 7 – Kucharczyk (Drogowiec), Rudnicki (Sparta), 6 – Czarnecki (Broń),  Gałązka, Raszka (Mazur),  5 – Stanisławski, Skałbania, Strus (Pilica), Gregorowicz (Mszczonów), Orłowski (Sparta), 4- Imiela (Broń) …..

       

PODOBNE WPISY