Podsumowanie letnich przygotowań

Za nami dość krótki, ale bardzo intensywny okres przygotowawczy. W najbliższy weekend nasz zespół nie zagra już żadnego sparingu. Trener Artur Kupiec mógł dać wycisk podopiecznym, mógł zorganizować jeszcze jeden test-mecz, ale po prostu dał zawodnikom wolne, aby trochę czasu spędzili z rodzinami. To chyba dobra decyzja, bo przed piłkarzami aż 15 ciężkich weekendów. Za nimi ciężki okres i to co wytrenowali, powinno procentować w najbliższych miesiącach. 12 sierpnia pierwszy ligowy mecz z Wilgą Garwolin. Czekamy na niego z dużą niecierpliwością, jesteśmy bardzo ciekawi i już nie możemy się doczekać. W rozwinięciu postanowiliśmy przypomnieć jak wyglądał letni okres przygotowawczy naszych zawodników.

Runda wiosennna nie była najlepsza w wykonaniu drużyny. Drugie miejsce w tabeli, brak awansu do barażów, ale nie będziemy już do tego wracać i trzeba to oddzielić grubą kreską. Od 1 lipca swoje obowiązki w roli trenera przejął Artur Kupiec. Wraz z prezesem klubu Arturem Piechowiczem oraz zarządem klubu szybko znalazł wspólny jeżyk, zdecydowano, że drużyna musi być wzmocniona, aby skutecznie walczyć o mistrzostwo ligi.

Zbigniew Obłuski, Marcin Grunt, Adam Imiela, Wiktor Putin, Michał Kula – to zawodnicy mający w swoim CV występy w wyższych ligach. Mają być realnym wzmocnieniem zespołu, ale dziś jest za wcześnie, aby ich zachwalać. Każdy z nich z bardzo dobrej strony pokazał się w meczach sparingowych. Czekamy jednak na ligowe spotkania, wszak one są najlepszą weryfikacją umiejetności zawodnika.

– Jestem zadowolony z transferów, bo dołączyli do nas zawodnicy, których chciałem mieć, na których było nas stać – mówi trener Artur Kupiec.
W uzupełnieniu wypowiedzi szkoleniowca warto dodać, że trzon Broni został zachowany. Z zespołu nie ubył nikt, kto byłby podstawowym zawodnikiem. Oczywiśćie trochę żal, że do innych klubów ubyli Jakubczyk, Bojek i prawdopodobnie Kencel, ale wydaje się, że luka została odpowiednio zapełniona.

Mecze sparingowe pokazały, że trener Kupiec…będzie miał ból głowy. Ale to dobrze, bo w czwartej lidze, chyba każdy szkoleniowiec chciałby mieć taki problem. Szkoleniowcowi udało się zapiąć kadrę w taki sposób, aby na każdą pozycję mieć po dwóch równorzędnych zawodników. Widać to było przede wszystkim w meczach z Lechią, Ceramiką, czy Energią. Każde ze zmienników dawał jakość tej drużynie i miło było popatrzeć. Oczywiście były też słabsze momenty, kilka błędów w obronie.
 Atutem Broni może być szeroka kadra. Biorąc pod uwagę, że podczas meczu można wykonać aż siedem zmian, w przypadku kartek i kontuzji innych zespołów, na zmęczonego przeciwnika, trzy – cztery zmiany mogą zadziałać fatalnie. Ale na razie to wszystko są na razie nasze dywagacje i proroctwa. Skoro trener Kupiec wierzy w ten zespół, nam nie pozostaje nic innego jak również wierzyć i trzymać kciuki.

Zmiany kadrowe w Broni
Przychodzą: trener Artur Kupiec (Pilica Białobrzegi), Zbigniew Obłuski (Pilica Białobrzegi), Marcin Grunt (Wierna Małogoszcz), Adam Imiela (MKS Busko Zdrój), Michał Kula, Wiktor Putin (Energia Kozienice).
Odchodzą: trener Dariusz Różański (Centrum Radom), Moatasem Aziz (szuka klubu), Patryk Jakubczyk (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Maciej Kencel (Pilica Białobrzegi?),  Michał Bojek (Drogowiec Jedlińsk), Przemysław Sobolewski (Energia Kozienice?, LKS Promna?), Karol Wieczorek (LKS Promna?), Mateusz Bochniewski (Centrum Radom?).
Zainteresowanie: Szymon Dulias (Stal Mielec), Norbert Korcz, Konrad Stańczyk (Korona Kielce), Wiktor Kupiec (Ursus Warszawa).

Sparingi w liczbach
LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI – BROŃ RADOM 1:0.
Bramka: Magdoń 77

CERAMIKA OPOCZNO – BROŃ RADOM 0:4.
Bramki: Wicik 14, samobójcza 38, Grunt 42, Nogaj 55

BROŃ RADOM – ZAMŁYNIE RADOM 2:1 (0:1)
Bramki: Wiecek 47, Czarnecki 65 – Kubica z karnego 7

ENERGIA KOZIENICE – BROŃ RADOM 0:2 (0:0)
Bramki: Nowosielski 74, Stańczyk 79

LUBLINIANKA LUBLIN – BROŃ RADOM 2:2 (0:2)
Bramki: Pioś 49, Bogusz 59  – Putin 9, 27

Bilans: 3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka, bramki: 10:4
Strzelcy goli: 2 – Putin, 1 – Nogaj, Czarnecki, samobójcza, Nowosielski, Więcek, Grunt, Wicik, Stańczyk

PODOBNE WPISY