Podsumowanie okresu przygotowawczego

Za nami zimowy okres przygotowawczy. Zespół ciężko pracował, rozegrał 12 meczów sparingowych oraz trzy pojedunki wespół z zespołem juniorów (drużyna mieszana). Na ocenę tego okresu przyjdzie czas, bo wszystko zweryfikuje liga. Faktem jest, że wyniki meczów sparingów w ostatnich latach nie były potwierdzeniem dla aktualnej formy zespołu. Bywało w przeszłości tak, że Broń wygrała 10 meczów sparingowych (na 11 możliwych) i spadła z ligi. Bywało też tak, że w meczach towarzyskich grała przeciętnie, ale kiedy przyszła liga, wyniki były znakomite. Wierzymy, że w czerwcu to właśnie Broń będzie miała możliwość grać w barażach o trzecią ligę.

Zimowy okres dla wszystkich klubów w regionie radomskim był ciężko. Na rynku transferowym w czwartej lidze nie było dużęgo ruchu. Przepisy są nieubłagane i rzadko, który klub wykłada dużą gotówkę, aby pozyskać kogoś wartościowego. Najczęściej bywa tak, że zawodnik nie ma zgodę na zmianę barw klubowych, o czym przekonaliśmy się w momencie, gdy chcieliśmy pozyskać Tomasza Zagórskiego i Patryka Czarnotę z Szydłowianki Szydłowiec. Ostatecznie z zewnątrz do Broni dołączyli Moatasem Aziz i Wojciech Kupiec. Obaj na pewno będą wzmocnieniem drużyny. Zimą z dobrej strony pokazało się też kilku juniorów, jak Kacper Jedynak, Jakub Góźdź, Karol Wieczorek i oni spokojnie poradzą sobie na czwartoligowym poziomie.

Wyniki meczów sparingowych były różne. Warto zauważyć, że dopóki Broń grała „na świeżości” to radziła sobie znakomicie z teoretycznie silniejszymi rywalami jak Lechia Tomaszów Mazowiecki, czy też Wierna Małogoszcz. Zespół wysoko wygrał z Nidą Pińczów, czy też z Ceramika Opoczno, która w  ostatni weekend wysoko pokonała Energię Kozienice. Sparingi mają jednak tą zaletę, że trener mógł rotować składem, kombinować z taktyką, dawać szansę młodym graczom i często działo się tak kosztem wyniku. Potem takie doświadczenie procentuje.

Największym mankamentem Broni była nieskuteczność. Mnóstwo słupków, poprzeczek, zmarnowanych świetnych okazji. Pozytywem tej zimowej przerwy na pewno jest Przemek Nogaj. Ile warty jest ten zawodnik, kiedy jest zdrowy i nie trapią go kontuzje, przekonaliśmy się właśnie zimą. Zresztą 9 zdobytych bramek najlepiej świadczy o tym graczu.
Ponad 20 osobowa kadra to również atut trenera Różańskiego. Można dziś narzekać, że zimą Broń nie sięgnęła po drogie nazwiska, ale kilku graczy będzie musiało w pierwszych meczach usiąść na ławce, bo na kilku pozycjach walka o pierwszą jedenastkę będzie bardzo ciężka. Taka rywalizacja wyjdzie jednak druzynie na dobre. Kolejnym atutem tej drużyny jest szatnia. Udało się stworzyć, fajny, zgrany kolektyw i jeśli za tym pójdą wyniki, to Broni nic wiosną nie zatrzyma. 

Okres zimowy w liczbach
BROŃ RADOM – ZWOLENIANKA ZWOLEŃ 6:0 (3:0)
Bramki : Czarnecki 20, 41, Więcek 30, Zagórski 62, Nogaj 64, 79.
LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI – BROŃ RADOM 3:3 (0:1).
Bramki: – Nogaj 39, Bojek 50, Nowosielski 81 z karnego
BROŃ RADOM – DROGOWIEC JEDLINSK 4:0 (1:0)
Bramki: Leśniewski 20, Nogaj 55, Bojek 65, Aziz 66
BROŃ RADOM – POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 3:2.
Bramki: Bojek 9, Więcek 72, Leśniewski 73 – Kolaczek 25, Strzalkowski 28
BROŃ RADOM – SPARTAKUS DALESZYCE 1:2.
Bramki: Leśniewski 13
NIDA PIŃCZÓW – BROŃ RADOM 1:8.
Bramki: Bojek 7, Nowosielski 17 z karnego, Sobolewski 36,Jakubczyk 47, Nogaj 52, Nogaj 62,  Lesniewski 72, Nogaj 89
BRON RADOM – CENTRUM RADOM 1:2 (1:1)
Bramki: Oziewicz 44
BROŃ RADOM – WIERNA MAŁOGOSZCZ 4:0 (1:0)
Bramki: Więcek 10, Kupiec 58, Lesniewski 82, Oziewicz 88.
BROŃ RADOM – CERAMIKA OPOCZNO 3:0
Bramki: Oziewicz 29, Czarnecki 41, Nogaj 67
Broń Radom – Granat Skarżysko Kamienna 3:0.
Bramki: Nowosielski 38, Czarnecki 55, Nogaj 58
BROŃ RADOM – KS PARADYŻ 2:3 (1:1)
Bramki: Wicik 41, Kupiec 71
BROŃ RADOM – LUBLINIANKA LUBLIN 1:2 (0:0)
Bramki: Sobolewski 48 Milcz 50, Stefański 65 z karnego

W 12 meczach towarzyskich Broń odniosła 7 zwycięstw, 1 remis i 4 razy przegrywała. Bilans goli: 40-14
Strzelcy: 9 – Nogaj, 6 – Leśniewski, 4 – Czarnecki, Bojek, 3 – Nowosielski, Więcek, Oziewicz, 2 – Kupiec, Sobolewski 1 – Aziz, Zagórski, Jakubczyk.