Podsumowanie okresu przygotowawczego

Przygotowania prawie idealne
Za nami cały okres przygotowawczy. Trener Artur Kupiec może być zadowolony, ale nie do końca. Nie miał tego komfortu co przeciwnicy, bo drużyna po wygranych barażach odpoczywała zaledwie kilka dni. Również rywale sparingowi nie byli tacy, jakby wymarzył sobie szkoleniowiec i chyba ruchy kadrowe nie wyszły tak, jakbyśmy sobie życzyli. Mimo to, cieszy fakt, że trzon zespołu został, drużyna wygląda na boisku całkiem dobrze i z ogromną niecierpliwością oczekujemy na rundę jesienną.

Po awansie do trzeciej ligi zespół miał bardzo mało czasu, aby odpocząć. Ledwie 10 dni. Z drużyny ubyli Norbert Korcz, Wiktor Putin, Wladlen Szkuratko, Adam Niemyjski, Marcin Grunt. Trzon zespołu został więc zachowany. W pierwszej kolejności trener pozyskał młodych graczy, bo przepis o młodzieżowcach wymusił taki ruch. Dołączyli: Konrad Paterek, Emil Możdzonek, Damian Winiarski. Do zespołu dołączyli też Patryk Czarnota, Piotr Stefański, Wojciech Gorczyca. Cieszy na pewno fakt, że po długotrwałych kontuzjach powrócili do zespołu i trenują na pełnych Przemysław Nogaj i Jakub Góźdź. Szkoda na pewno, że zarząd nie zdecydował się na zmiany w ofensywie, bo tu do rotacji nie ma zbyt wielu zawodników. Pośród testowanych (Mariusz Marczak, Michał Smolarczyk, Przemysław Śliwiński) żaden nie dołączył do zespołu.

Widać, że w 90 procentach zespół złożony jest z zawodników z Radomia i regionu, w dużej części z wychowanków. Spoza regionu są obecnie Emil Możdżonek, Maksim Kventsar i Adam Imiela (Skarżysko to prawie Radom -:)).
Szkoda też z rozegrania meczu towarzyskiego wycofała się Lechia Tomaszów i Motor Lublin, bo z całym szacunkiem, ale Jodłą, Energia i MKS Busko to nie ta sama półka. Na mecz z Widzewem drużyna pojechała po zaledwie jednym sparingu i wynik nie mógł być do końca adekwatny do umiejętności drużyny.
Ciekawostką jest fakt, że najlepszym strzelcem letnich przygotowań okazał się Przemek Nogaj, który wraca po kontuzji i najczęściej wchodził z ławki.
Wszystko zweryfikuje liga.

Sparingi
WIDZEW ŁÓDŹ- BROŃ RADOM 4:1 (2:1)
Patryk Czarnota

KSZO OSTROWIEC ŚW. – BROŃ RADOM 4:4 (2:3)
Imiela 15, Nowosielski 23, Smolarczyk 25, 50

ENERGIA KOZIENICE – BROŃ RADOM 1:5 (0:4)
Czarnecki 8, 15, Paterek 36, 38, Nogaj 85

JODŁA JEDLNIA LETNISKO – BROŃ RADOM 0:7 (0:2).
Bramki: Nogaj 38, 47, Leśniewski 40, Więcek 60, Nowosielski 64, 83, Paterek 73.

MKS BUSKO ZDRÓJ – BROŃ RADOM 1:4
Bramki: Zawierucha 37 – Imiela 38, 63, Czarnota 44, Nogaj 75

Bilans: Zespół rozegrał latem pięć sparingów, 3 wygrał, 1 zremisował, 1 przegrał. Bramki 21:10.

Najlepsi strzelcy:
4 – Nogaj
3 – Imiela, Nowosielski, Paterek
2 – Czarnota, Smolarczyk, Czarnecki
1 – Leśniewski, Więcek

Dziś wieczorem zaprezentujemy całą drużynę przed nowym sezonem

PODOBNE WPISY