Podsumowanie okresu przygotowawczego

Dziewięć meczów sparingowych, siedem zwycięstw, dwa remisy, trzech nowych zawodników - to podstawowe cyfry jakie charakteryzują naszą drużynę podczas zimowych przygotowań. O ocenę ostatnich tygodni będziemy mieli okazję już w najbliższych dniach zapytać trenera Dariusza Różańskiego, a także samych zawoników. Najbliższy tydzien w klubie będzie bardzo intensywny, pracowity i nietypowy. W niedzielę 8 marca nasz zespół rozpocznie ligową wiosnę ciężkim meczem wyjazdowym z Legią II Warszawa.

Wyniki sparingów cieszą. Broń nie przegrała meczu kontrolnego zimą. Pokonała drugoligową Legionovię, wygrała między innymi z monymi trzecioligowcami, poradziła sobie tez z całą czołówką czwartej ligi. Jednak do rezultatów zawsze trzeba mieć dystans. Wystarczy przypomnieć, że zimą 2009 roku Broń na 11 sparingów wygrała 10…i spadła z ligi. Dlatego wyniki swoje, a sama to już co innego.
Podczas przerwy zimowej udało się zatrzymać cały trzon zespołu. Z podstawowego składu ubył jedynie Emil Więcek, ale w jego miejsce „wskoczy” Adam Imiela. W miejsce Kamila Sternickiego mamy nadzieję, że z powodzeniem, „wskoczy” inny młodzieżowiec, Karol Kasprzyk. Sporym wzmocnieniem kadry i punktów w PJS może być Adrian Dąbrowski, który powrócił do nas z Ruchu Chorzów. Oczywiście jeszcze w tym tygodniu furtka na zmiany kadrowe jest otwarta i może się ktoś pojawić w zespole, ale póki co skupiamy się na tym co jest teraz. Ocenę zmian kadrowych, potencjalnych wzmocnień, będziemy mogli wystawić zapewne dopiero w czerwcu.

W sparingach bywały momenty, że Broń potrafi grać bardzo dobrze, ale też bywały momenty słabsze, które mozna usprawiedliwić cięzkimi treningami, przetasowaniami w składzie, sprawdzaniem nowych założeń taktycznych. Jedno jest pewne – ten zespół potrafi grać w piłkę i stać go naprawdę na wiele! Liczyć się będzie dyspozycja dnia, trochę szczęścia i pełne zaangażowanie wszystkich zawodników.

Najbliższy tydzień będzie ciekawy i intensywny. Drużyna będzie trenować codziennie na trawiastym boisku, nie licząc piatku, który będzie wolny. W czwartek odbędzie się sesja zdjęciowa drużyny, a po niej konferencja prasowa z udziałem władz klubu, sztabu szkoleniowego i wybranych zawodników.

Garść statystyk
Sparingi:

LEGIONOVIA LEGIONOWO – BROŃ RADOM 1:2 (1:0)
Bramki: Koziara 14 z karnego – Kołtunowicz 77, Nogaj 78

BROŃ RADOM – WISŁA PUŁAWY 3:2 (2:2)
Bramki: Imiela 24, Wicik 29, Kołtunowicz 73 – Stanisławski 18, 30 z karnego

BROŃ RADOM – PILICA BIAŁOBRZEGI 3:0 (1:0)
Bramki: Imiela 40, Wicik 65, Winiarski 68

BROŃ RADOM – GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA 0:0

BROŃ RADOM – CENTRUM RADOM 4:0 (1:0)
Bramki: Czarnecki 6 z karnego, Śliwiński 57, Kołtunowicz 60, Nogaj 69

BROŃ RADOM – OSKAR PRZYSUCHA 5:1 (3:1)
Bramki: Kasprzyk 2, 63, Śliwiński 18, 33, Kołtunowicz 86 – Rak 20

BROŃ RADOM – PROCH PIONKI 2:0 (1:0)
Bramki: Kventsar 39, Śliwiński 57

BROŃ RADOM – ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI 2:0 (2:0)
Bramki: Czarnecki 17, 20

BROŃ RADOM – MKS PIASECZNO 2:2 (0:1)
Bramki: Czarnecki 69, 86 z karnego – Krupnik 56 z rzutu wolnego, Obluski 71

Bilans
7 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek
Bilans bramek: 23:6

Strzelcy goli:
5 – Czarnecki,
4 – Kołtunowicz, Śliwiński
2 – Kasprzyk, Wicik, Imiela, Nogaj,
1 – Winiarski, Kentsar

Zmiany kadrowe
Przybyli: Adam Imiela (Legionovia Legionowo), Adrian Dąbrowski (Ruch Chorzów), Karol Kasprzyk (Centrum Radom)
Ubyli: Emil Więcek, Kamil Sternicki (Górnik Konin), Patryk Wójcik (Gryf Policzna), Władysław Terentiew (Poprad Muszyna), Tomasz Zagórski (bez klubu)