Podsumowanie okresu przygotowawczego

Forma Broni Radom to jedna wielka zagadka. Wszyscy zastanawiamy się jak drużyna przygotowana jest do nowego sezonu, co osiągnie, ile zdobędzie punktów, o jakie cele będzie się bić. Przypomnijmy sobie jak zespół przygotowywał się do nowego sezonu.

Drużyna zebrała się na pierwszym treningu 14 lipca, czyli dokładnie miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek. Trener Artur Kupiec uznał, że jest to wystarczający czas, aby popracować nad wytrzymałością, wkomponować nowych zawodników.
Na pierwszych zajęciach już wiadomo było, że z Broni odejdzie trzech zawodników, Wojciech Kędzierski, Robert Rogala i Piotr Cichawa. Pojawili się za to nowi zawodnicy: Georghe Njofri Teboh, Łukasz Ubożak, Damian Czarnecki, Dawid Osojca. Z wypożyczenia wrócił i dobrze się spisywał Adrian Ziętek. W trakcie testów trener podziękował za grę Martinowi Kutinowi, Damianowi Prusowi. Nie załapali się do kadry Wojtek Jagodziński i Marcin Boguś. Na jednym ze spotkań sparingowych pojawili się Łukasz Szymoniak i Andriej Prostyk. W efekcie kadra została zamknięta na 20 zawodnikach. Ich sylwetki dokładnie przedstawimy pod koniec tygodnia.

W okresie przygotowawczym nasz zespół rozegrał siedem spotkań kontrolnych i prezentował się w nich bardzo różnie. Zespół przeplatał słabe występy z dobrymi. Usprawiedliwieniem może być fakt, że trener Kupiec sporo eksperymentował z ustawieniem na boisku, mieszał ze składem, bo w trakcie ligi na pewne eksperymenty taktyczne czasu już nie będzie. Nasza drużyna potrafiła przeciwstawić się pierwszoligowemu KSZO Ostrowiec, a nie byłą w stanie pokonać Szydłowianki Szydłowiec, która sezon zacznie w klasie okręgowej. Nie zapominajmy jednak, że sparingi i ich wyniki nie mają już teraz najmniejszego znaczenia. Warto przypomnieć, że zimą 2008 roku Broń w 12 meczach sparingowych odniosła 10 zwycięstw i pozostałe dwa zremisowała. Pół roku później spadła z trzeciej ligi.

Mecze sparingowe Broni:
Orlicz – Broń 0:1
Broń-Szydłowianka 3:3
Mazowsze – Broń 1:3
Broń-Żyrardowianka 1:3
Broń – Orzeł W. 2:1
KSZO – Broń 3:2
Broń – Juventa 0:0

Bilans: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki. Gole: 12:11.
Strzelcy bramek: 3 – Teboh, 2 – Ciupiński, Chudziński, 1 – Rdzanek, Cichoń, Dziubiński, Kośmicki, Sałek.

PODOBNE WPISY