Podsumowanie rocznika 2002

Na miarę kadrowych możliwości
Od dziś, co tydzień podsumowaywać będziemy jesień w wykonaniu naszych młodzieżowych zespołów. Zaczynamy od ekipy rocznika 2002, drużyny trenera Dariusza Różańskiego, która zajęła szóste miejsce w Ekstralidze. Zespół potrafił sprawić kilka niespodzianek, ale najwazniejsze, że utrzymał się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w województwie.

O ocenę tej jesieni poprosiliśmy trenera Dariusza Różańskiego: – Chłopcy z r.2002 w minionych rozgrywkach Ekstraligi Mazowieckiej występowali w roli beniaminka.Zakończyli potyczki na 6 miejscu, zapewniającym utrzymanie w tej lidze.Można powiedzieć że to drużyna nieobliczalna, potrafiąca wygrywać, czy remisować z najlepszymi zespołami ekstraligowymi(Kosa Konstancin) i przegrać u siebie z outsiderami (MKS Piaseczno). Chęci, zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do zajęć treningowych i meczów kontrolnych w okresie zimowym mogą być przyczynkiem do osiągnięcia lepszych wyników w rozgrywkach ligowych wiosną.

Kilku zawodników rocznika 2002 ma „papiery” na grę w poważnym futbolu, ale trzeba się zgodzić z trenerem Dariuszem Różańskim, że w wieku 16 lat decydujące jest podejście do treningów. Każdy z graczy jeśli będzie chciał grać wyżej niż liga okręgowa, musi mocno pracować nad sobą. Kilku graczy tacy jak Machajek, Lis, Borkowski, Zych, A. Warych mają na swoim koncie debiuty w seniorskim zespole w 4 lidze i w Pucharze Polski. Zimą niektórzy z nich będą trenować z pierwszą drużyną. To duża szansa na to, aby zaistnieć w seniorskim futbolu!

W przyszłym tygodniu podsumowanie rocznika 2003, gdzie mamy dwie drużyny w lidze 

PODOBNE WPISY