Podsumowanie szóstej kolejki

Pechowy remis. Radomskie prezenty.  Lider gubi outsiderzy zdobywają punkty.  Uwaga na Ceramikę. Coraz bardziej wyrównana liga.

Remis z UKS SMS Łódź mimo dwukrotnego gonienia wyniku nie był szczęśliwy- był pechowy. Bramki w dzisiejszym meczu pokazały, że dużo jest prawdy w stwierdzeniu, że piłka jest grą błędów, a czasem także nieszczęśliwych zdarzeń. Trzy z czterech dzisiejszych bramek padły właśnie w ten sposób- gol po rykoszecie, gol samobójczy, karny po przypadkowym odbiciu piłki ręką… Można gdybać, co było , gdyby nasi piłkarze prezentowali lepszą skuteczność-  Broń mogłaby być dziś liderem. Teraz  przed nimi dwa bardzo trudne mecze wyjazdowe…
                Warto wspomnieć, ze gola dla SMS zdobył Michał Sodel, były zawodnik Beniaminka i Juniora Radom- w tym ostatnim grał razem z Arkiem Chudzińskim, któremu dziś nie udało się zdobyć gola.
                Dzisiaj był dzień radomskich prezentów. Broń sprezentowała golem samobójczym punkty SMS-owi, Radomiak prowadził 1:0 w Aleksandrowie ( dokładnie: w Rudzie Bugaj- stadion Sokoła jest w remoncie), aby w 89 minucie stracić …samobójczego gola.
                Mimo wszystko piłkarze Sokoła nie będą mile wspominać jesiennych potyczek w radomskimi drużynami. W dwóch kolejnych meczach zdobyli tylko jeden punkt.
                W Opocznie spotkali się dwaj nasi najbliżsi rywale. Lider z Kutna po raz drugi z rzędu stracił punkty z beniaminkiem. Po 3:3 z Pilicą Przedbórz, tym razem zremisował 2:2 z Ceramiką i to właśnie opocznianie prowadzili do przerwy 2:0. Po przerwie Ceramik miała dwie stuprocentowe okazje, a jednak mecz zakończył się remisem.  Swojego kolejnego gola ( tym razem z karnego ) zdobył Grzegorz Piechna. Dziewiątego w sezonie gola zdobył Rafał Jankowski, ratując punkt dla swojej drużyny. Ceramika jest nadal niepokonana, w pięciu meczach wygrała raz, cztery razy zremisowała. Wynik z Opoczna jest ostrzeżeniem przed naszym środowym meczem, ale i nadzieją na dobry wynik w Kutnie.
                Podobny przebieg miał mecz w Przedborzu. Po remisie z liderem, Pilica prowadziła do przerwy 2:0 z ostanią Wartą, by ..przegrać 2:3. To było pierwsze zwycięstwo drużyny z Sieradza, która po bardzo słabym początku sezonu zaczyna odrabiać straty.
                Także Narew Ostrołęka ucieka z końca tabeli. Dziś wygrała 2:1 z Legionovią, która spadła na ostatnie miejsce.
                Concordia znów bez wygranej- tym razem uratowany w 88 minucie remis 1:1 z Piasecznem. To kolejna wygrana, która Piasecznu uciekła w samej końcówce meczu. Concordia jest jedyną drużyną bez wygranej w lidze.
                Swoje mecze wygrali faworyci- Pogoń w Ursusie 2:1. Ursus grał pierwszy mecz w tym sezonie na własnym boisku.  Mazur  wygrał pewnie w Zelowie 3:1.
                Liga staje się coraz bardziej wyrównana – w środę zostaną rozegrane cztery zaległe mecze, a ich wyniki zapewne jeszcze bardziej spłaszczą tabelę.