Podumowanie 9 kolejki

Po ostatniej kolejce zrobił się ścisk w czołówce tabeli. Broń spadła na trzecie miejsce, punkty stracił też lider z Białobrzegów. Do gry w piłkę wrócił Egipcjanin Moatasem Aziz, który nawet zdobył gola dla swojego nowego klubu. W tabeli strzelców Michał Kucharczyk ma już 11 bramek.

Nasze rozgrywki nabierają kolorytu. Broń cały czas traci do lidera cztery punkty, ale tak jak już pisaliśmy, zdobycz z Piaseczna należy szanować, bo w końcowej klasyfikacji ten jeden punkt może być kluczowy.
Podobnie w końcowych sekundach bramkę na remis zdobyli piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Zremisowali z Pilicą w Białobrzegach 1:1. Czytając jednak medialne doniesienia na temat tego meczu, można przypuszczać, że bohaterem Pilicy był bramkarz Sebastian Przyrowski i Pogoń tego dnia była wyjątkowo nieskuteczna.
Na zwycięskie tory wrócił Oskar Przysucha, który wysoko pokonał LKS Promna. Bez wygranej w kolejnym meczu są piłkarze Energii Kozienice. Zremisowali z mocną Błonianką, ale kozieniczanie są już coraz niżej w tabeli.
Niesamowity mecz zobaczyli kibice w Złotokłosie. Do 90 minuty Perła prowadziła z Mazurem 1:0 po golu wspomnianego Aziza, który wiosną grał w Broni. Tymczasem Mazur w doliczonym czasie strzelił dwie bramki i wygrał.
Michał Kucharczyk z Drogowca Jedlińsk strzelił trzy gole w ciągu ośmiu minut i praktycznie pozbawił ekipę Naprzodu Skórzec szans.
Kolejną niespodziankę sprawiła Wilga, która tym razem wywalczyła komplet punktów w Jazgarzewie. Natomiast Mszczonowianka Mszczonów wskoczyła na drugie miejsce po wygranej z rezerwami Znicza.
Ciekawie zapowiada się też najbliższa kolejka, bo czołowe ekipy grają między sobą…Broń podejmuje Pilicę, a Pogoń zagra z Mszczonowianką.

Komplet wyników 9. kolejki:
Pilica Białobrzegi – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (0:0), Hernik 69 – K. Kucharczyk 90+2,
MKS Piaseczno – Broń Radom 1:1 (1:0), Krupnik 4 – Obłuski 88,
Energia Kozienice – Błonianka Błonie 1:1 (0:1), samobójcza 11 – Skowroński 74 z karnego, 
LKS Promna – Oskar Przysucha 1:6 (0:4), Miałkowski 55 – P. Gil 9, 14, 66, Moskwa 21, P. Śliwiński 29, 82,
Naprzód Skórzec – Drogowiec Jedlińsk 1:5 (1:3), Paciorek 44 – Kucharczyk 22, 33 z karnego, 40, 46, Ł. Pełka 80,
Sparta Jazgarzew – Wilga Garwolin 2:3 (1:1), Ryś 8, Domański 90 – Mikołaj Gola 24, 79, S. Papiernik 64,
Perła Złotokłos – Mazur Karczew 1:2 (0:0), Aziz 57 – Mateusz Pielak 90+2, Marcin Raszka 90+4,
Mszczonowianka Mszczonów – Znicz II Pruszków 2:0 (1:0) Marciniak 33, Mateusz Gliński 55.

Najlepsi strzelcy: 11 – Kucharczyk (Drogowiec), 7 – Raszka (Mazur), Rudnicki (Sparta), 6 – Czarnecki (Broń), P. Śliwiński (Oskar),  Gałązka (Mazur), 5 – Skałbania, D. Stanisławski (Pilica), P. Gil (Oskar), Gregorowicz (Mszczonowianka), Orłowski, Domański (Sparta)

W następnej kolejce, 7-8 września: Sparta – Promna, Oskar – Perła, Drogowiec – Piaseczno, Broń – Pilica (sobota, godz. 17), Znicz II – Energia, Wilga – Błonianka, Pogoń – Mszczonowianka, Mazur – Naprzód.