Polonia też popełnia błędy

POLONIA WARSZAWA - BROŃ RADOM
Niedziela, godz. 19:11
Stadion przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie.

Główny kandydat do awansu, jeden z najmocniejszych zespołów w naszej lidze, gościć będzie na własnym obiekcie Broń Radom. Mało kto wierzy, że uda się naszej drużynie spłatać figla w stolicy. Z drugiej strony w środę mało kto wierzył, że Pilica może z Radomia urwać choćby punkt. Taka jest piłka nożna. Nasi piłkarze z godnością przyjęli krytykę po środowym meczu. Rozmawiali o tym w szatnie i doskonale wiedzą, że zawalili. Jednak cały czas liczą na to, że kibice nie odwrócą się od zespołu i częśc z nich w Warszawie dopingować będzie Broń.

Polonia latem mocno przebudowała skład, a należałoby dodać, że mocno rozpoczęła się budowa kompletnie nowej Polonii. Grono oddanych osób takich jak były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Engel. czy niegdyś wyśmienity bramkarz, Radosław Majdan, rozpoczęli pracę nad powrotem „Czarnych Koszul” do wyższych lig. Piotr Augustyniak, Marcin Bochenek, Piotr Kosiorowski, Grzegorz Wojdyga, czy Mariusz Marczak, to zawodnicy „topowi” jak na naszą ligę.
Jednak same nazwiska nie grają o czym już w tym sezonie można się było przekonać. Polonia przegrała z Wartą Sieradz, zremisowała z Pelikanem Łowicz, co dowodzi, że ten zespół też popełnia błędy i do doskonałości wiele mu brakuje. Ostatnie dwa mecze warszawianie wygrali już w dobrym stylu: z Wartą Działoszyn 5:0 i 2:0 z Ursusem Warszawa. Trener Igor Gołaszewski na łamach oficjalnej strony powiedział, że w pierwszych dwóch spotkaniach drużyna jeszcze czuła trudy przygotowań do sezonu i dopiero teraz zaczyna się rozkręcać.
JESZCZE NIE WYGRALI

Nieprawdopodobną ciekawostką jest fakt, że w historii ligowych pojedynków, Polonia jeszcze nigdy nie wygrała z Polonią.
19.3.1939 (mecz towarzyski) Broń Radom – Polonia 2:12
20.5.1945 (mecz towarzyski) Broń Radom – Polonia 1:4
15.8.1982 (II liga) Broń Radom – Polonia 3:2
26.3.1983 (II liga) Polonia – Broń Radom 0:1
6.8.1986 (II runda Pucharu Polski) Polonia – Broń Radom 0:1
13.9.2014 (III liga) Broń Radom – Polonia 2:1
22.04.2015 (III liga) Polonia – Broń Radom 1:2

GŁOWA DO GÓRY
Broń nie jest faworytem po ostatnim występie z Pilicą, ale nasz zespół w takich chwilach wiele razy pokazał, że potrafi się jednoczyć. Drużyna bardzo często na wyjazdach z ciężkimi przeciwnikami gra bardzo dobrze, gdy ma przysłowiowy nóż na gardle. Liczymy, że Broń powalczy o komplet punktów!!!

UWAGA. W niedzielę wieczorem wyjątkowo nie przeprowadzimy relacji tekstowej na żywo. Będzie ona prawdopodobnie dostępna na innych portalach, do których podamy linki. Będzie prawdopodobnie transmisja na żywo w Polskiej Telewizji Cyfrowej. W niedzielę poinformujemy o tym na naszym portalu.