Poskromić wreszcie drużynę Pelikana

BROŃ RADOM - PELIKAN ŁOWICZ
Sobota godz. 17
Stadion, w Kozienicach 


Już w sobotę piłkarze Broni w meczu ósmej kolejki zagrają z Pelikanem Łowicz. Przeciwnikiem, który od kilku lat nam nie leży, z którym ostatni raz wygraliśmy w maju 2015 roku. Jak to w sporcie, każda nawet najgorsza seria musi sie kiedyś skończyć. Nasz zespół zapowiada walkę i jest w stanie osiągnąć sukces.
- Ostatnie mecze pokazały, że ci chłopcy chcą i lubią wygrywać i zamierzają iść za ciosem - mówi trener Broni, Tomasz Jasik.

Pelikan Łowicz w obecnych rozgrywkach zdobył 10 punktów. To nieobliczalny przeciwnik, po którym wszystkiego można się spodziewać. Łowiczanie potrafili wygrać między innymi na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska, czy Lechią Tomaszów. W ostatnich trzech kolejkach remisował trzykrotnie po 1:1. W minioną środę Pelikan zremisował u siebie z Mamrami 1:1, ale łowiczanie nie wykorzystali rzutu karnego.  

Ostatnie dwa mecze Broni z Pelikanem miały przedziwny i niesprawiedliwy wynik dla obu zespołów. Najpierw w Łowiczu  Pelikan miał mnóstwo świetnych sytuacji, a Broń w ostatniej minucie po strzale Szymka Jagieły trafiła na 1:1. W rewanżu w Radomiu role się odwróciły. Nasz zespół miał sporo świetnych okazji, a rywal oddał jeden celny strzał na bramkę z rzutu wolnego i wygrał 1:0.

Historia bezpośrednich pojedynków, którą przedstawiamy poniżej, nie jest korzystna dla Broni, ale z obecnych zawodników część grała tylko w ostatnim meczu, więc całą statystykę trzeba oddzielić grubą kreską. Ciekawostką jest na pewno fakt, że Robert Kowalczyk, nasz obecny zawodnik spędził w Pelikanie w sumie cztery sezony. Liczymy więc, że „Kowal” akurat w tym meczu przełamie swoją strzelecką niemoc.

– Morale w drużynie są bardzo dobre. Nikogo nie trzeba szczególnie zachęcać do pracy. Udało mi się poznać trochę lepiej chłopaków i widzę, że jest to bardzo fajny team. Chcą pracować, lubią wygrywać i wiedzą, że poprzez wygrywanie w Broni mogą wypłynąć dalej – mówi trener Tomasz Jasik.

Sezon 14/15
Broń Radom – Pelikan Łowicz 2:1 (Dobosz, Skórnicki)
Pelikan Łowicz – Broń Radom 1:1 (Nowosielski)

Sezon 15/16
Broń Radom – Pelikan Łowicz 2:5 (Skórnicki, Ankurowski)
Pelikan Łowicz – Broń Radom 3:2 (Nowosielski, Czarnecki)

Sezon 2018/19
Broń Radom – Pelikan Łowicz 1:4 (Śliwiński)
Pelikan Łowicz – Broń Radom 2:0

Sezon 2019/20
Broń Radom – Pelikan 0:1

Sezon 2020/21
Pelikan Łowicz – Broń Radom 1:1 (Jagieła)
Broń Radom – Pelikan Łowicz 0:1

Bilans: 1 zwycięstwo Broni, 2 remisy, 6 zwycięstw Pelikana, bramki 9-19

Nie planujemy transmisji TV. Serdecznie zapraszamy wszystkich na stadion i apelujemy o gromki doping, bo tym chłopakom wsparcie kibiców jest teraz bardzo potrzebne. Bilety w cenie 15 i 10 zł kupujemy pod linkiem: ====>>> https://sklep.mosirradom.pl/kasa/

Uwaga! Kasy w sobotę otwarte będą od godz. 15.45 zarówno od strony parku, jak i Narutowicza. Jeśli ktoś nie  zakupi biletu przez internet, niech przyjdzie stosunkowo wcześniej, aby uniknąć stania w kolejce.

PODOBNE WPISY