Pożegnanie z juniorami

        Mecz Centralnej Ligi Juniorów z ŁKS Łomża był ostatnim meczem piłkarzy rocznika 1995 w rozgrywkach juniorskich. Od nowego sezonu będą już seniorami- młodzieżowcami. Część zawodników rozegrała w niedzielę ostatni mecz w barwach Broni. Małym podsumowaniem żegnamy trzeci rocznik, który zakończył juniorskie szkolenie w naszym klubie.
      Śmiało można napisać, że żegnamy zdolny rocznik, który wspólnie przeszedł w Broni od wieku trampkarzy do zakończenia wieku juniorskiego, odnosząc sukcesy jako drużyna, a także z ciekawymi losami jej zawodników.
     Po okresie gry w lidze radomskiej, zawodnicy z tego rocznika zaczęli występować w lidze mazowieckiej, a przez pewien czas druga drużyna rocznika 1995 równolegle grała także w lidze radomskiej. Trenerami byli Ireneusz Gorczyca i przede wszystkim Dariusz Różański.
    Dwa lata temu jako juniorzy młodsi zajęli trzecie miejsce w lidze mazowieckiej, a rok temu awansowali wspólnie z kolegami z rocznika 1994 do Centralnej Ligi Juniorów. Te rozgrywki okazały się z różnych powodów bardzo trudnym sprawdzianem. Między innymi dlatego, że kilku zawodników regularnie grało już w drużynie seniorów.
      Właśnie o wartości tego rocznika świadczy ilość zawodników, którzy znaleźli się w kadrze drużyny seniorów. Dla przypomnienia – w kadrze na ten sezon znalazło się trzech zawodników z rocznika 1993 i dwóch piłkarzy z drużyny rocznika 1994. Rocznik 1995 jest reprezentowany znacznie obficiej, aż siedmiu piłkarzy tej drużyny trener Dziubiński włączył do swojego zespołu.
    Jakub Chrzanowski zaczął grać w seniorskiej drużynie już dwa lata temu, jesienią był drugim strzelcem w drużynie, wiosną przeszedł do I- ligowej Miedzi Legnica. Przemysław Nogaj był partnerem Kuby w ataku w drużynie juniorów, zdobyli razem mnóstwo bramek. W seniorach Przemek zdobył na razie dwa gole, teraz leczy kontuzję, ale zapewne w nowym sezonie będzie miał szanse na kolejne bramki. Drugi sezon w trzecioligowej drużynie rozegrał Przemysław Wicik i po wyleczeniu kontuzji także będzie mógł kontynuować grę. Praktycznie od tej rundy w obronie drużyny seniorów pojawił się Bartosz Krukowski, mając na koncie kilka solidnych występów. W tym roku do drużyny zarówno juniorów jak i seniorów dołączył Michał Modzelewski, kilka meczów wiosną ( niestety cała jesień została stracona przez kontuzję) rozegrał Sebastian Wichucki, a ostatnio na trzecioligowych boiskach pojawia się Piotr Stefański. Wprawdzie Piotrek urodził się w roku 1996, ale przez niemal cały czas grał z rok starszymi kolegami.
       Dla części piłkarzy, którzy występowali w drużynie Dariusza Różańskiego mecz z ŁKS Łomża był ostatnim w barwach Broni. Nie dla wszystkich niestety znajdzie się miejsce w kadrze seniorów i swoje kariery będą musieli – zapewne na zasadzie wypożyczeń – kontynuować w innych klubach.
      Dziękujemy trenerom, przede wszystkim Dariuszowi Różańskiemu, a także wszystkim zawodnikom, którzy grali w drużynie rocznika 1995 za sukcesy i wiele powodów do dumy za posiadanie w Broni tak zdolnej drużyny.
      Zarówno tym, którzy będą kontynuowali karierę w Broni, jak i tym, którzy będą grać w innych klubach życzymy wielu sukcesów w dalszej piłkarskiej karierze.

PODOBNE WPISY