Pracuje z Klinsmanem, dał wiedzę trenerowi

Trener czwartoligowej Broni Radom, Artur Kupiec oraz wiceprezes tego klubu, Piotr Kalinkowski, przez dwa dni brali udział w Katowicach w seminarium, które prowadził trener Shad Forsythe, pracujący z piłkarską reprezentacją Niemiec.

Źródło: Echo Dnia

Shad Forsythe w trenerskim środowisku jest jedną z najwybitniejszy postaci. Jest z wykształcenia trenerem przygotowania motorycznego, przygotowania siłowego i fizjoterapeutą, absolwentem Uniwersytetu Stanowego Tennessee. Pracował z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, Kataru, drużyną angielskiej ekstraklasy FC Everton, a od 2003 roku jest odpowiedzialny za przygotowanie wytrzymałościowe i motoryczne reprezentacji Niemiec.

Forsythe prowadził dwudniowe zajęcia w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Program jego wykładów zawierał teoretyczną oraz rozległą część praktyczną w trakcie, której uczestnicy mogli zapoznać się szczegółowo z ćwiczeniami, planowaniem i realizacją nowoczesnego przygotowania motorycznego u piłkarzy nożnych.

– To była wyjątkowa lekcja, podczas której można było do-wiedzieć się wielu treningowych nowości. Myślę, że w styczniu trener Artur Kupiec rozpoczynając przygotowania z piłkarzami, zacznie wprowadzać pewne ciekawostki treningowe, których nauczył się właśnie w Katowicach – mówi wiceprezes, Piotr Kalinkowski.

Piłkarze Broni są jedynym piłkarskim zespołem w regionie radomskim, który jeszcze spotyka się na treningach. Ostatnie zajęcia przeprowadzą w piątek, po czym spotkają się na spo-tkaniu opłatkowym. Ponownie na treningach zbiorą się 18 stycznia.

PODOBNE WPISY