Prezes Piechowicz idzie do sądu

- Nikt nie będzie publicznie szargał mojego nazwiska i obrażał Broni - tak prezes Broni Radom, Artur Piechowicz zareagował po emisji programu "Teledziennik" nadawanej przez telewizję Dami. Prezes Piechowicz skieruje sprawę do sądu w związku z wypowiedziami Mirosława Hernika, prezesa Radomiak 1910 S.A Radom.

– Widziałem – opowiada wzburzony Mirosław Hernik – jak prezes Broni Artur Piechowicz rozmawiał z trenerem Skoniecznym w gabinecie. Wszedłem i zażartowałem, że może umawiają się na kawę. Dziś wiem, że to nie była kawa, ale bardzo poważna rozmowa – mówi w telewizji Dami M. Hernik.

Prezes Artur Piechowicz oburzony jest faktem, że przez tego typu wypowiedzi środowisko sportowe Radomia uważa, że trener Arkadiusz Skonieczny mógł w jakikolwiek sposób pomóc Broni. Co w rzeczywistości byłoby niedorzecznym faktem.

– Rzeczywiście rozmawiałem z trenerem Skoniecznym w budynku klubowym. Byłem w gościach i wszyscy byli tam wobec nas bardzo życzliwi. Wynika więc z tego, że skoro byliśmy gospodarzem meczu to w ogóle nie powinien nikt z Broni pojawiać się w budynku klubowym. Będę walczył o swoje dobre imię, bo  nie pozwolę sobie na to, aby szargać mną lub klubem – dodaje prezes Piechowicz. 

Prezes Broni Radom czytał również oświadczenie Jacka Kozaczyńskiego, prezesa Pogoni Siedlce. CAŁOŚĆ TUTAJ., który sugeruje o „ułożeniu wyniku”, „kolesiostwie” i „skandalu”. W tym przypadku prezes Broni również nie pozostanie bierny wobec oskarżeniom rzucanym na Broń.

NASZ KOMENTARZ: 
Jak widać derby Radomia trwały od kilku tygodni i wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę potrwają. Przykre jest tylko to, że przez głupią pomyłkę, bo za taką należy uważać zmianę w końcówce spotkania, toczyć się będą w atmosferze skandalu. Powiedziano już bardzo wiele i aż za wiele. Ucierpią na tym oba radomskie kluby, Broń i Radomiak. Sugerowanie, że mecz był ustawiony zakrawa na śmieszność. Tym bardziej, kiedy padają ostre słowa z ust człowieka, który nie był na meczu, nie zna środowiska piłkarskiego w Radomiu i nie wie jakie relacje panują na linii Broń – Radomiak.

PODOBNE WPISY