Prezesi łódzkich klubów o zmianach w III lidze

 W najbliższym sezonie trzecia liga łódzko- mazowiecka najprawdopodobniej liczyć będzie aż 20 drużyn, z czego kilkanaście z nich spadnie do IV ligi, a mistrz aby awansować do II ligi, będzie musiał rozegrać baraż ze zwycięzcą innej grupy III ligi.
"Dziennik łódzki" oraz portal naszemiasto.pl zamieściły opinie prezesów klubów trzeciej ligi z woj. łódzkiego na temat planowanych zmian w lidze.
Czytaj dalej: 

Adam Szymański, prezes LKS Kwiatkowice, beniaminka III ligi:

– Na gorąco powiem, że coś jest nie tak? Było drużyn 16, a teraz 20. W sezonie dochodzi osiem meczów. Rosną koszty. Skąd brać na to wszystko pieniądze. Czy chciałbym inauguracyjnego meczu z ŁKS lub Widzewem? Nie wiem, proszę mnie zwolnić z odpowiedzi na to pytanie
.
 Adam Król, dyrektor sportowey Lechii:
– Dla nas będzie to duży zaszczyt grać w jednej lidze z ŁKS, Widzewem czy Polonią. Wzrośnie znaczenie i prestiż ligi. Wymarzona inauguracja nowego sezonu, to spotkanie w Warszawie z rezerwami Legii, o ile dołączone zostaną do III ligi.

Zenon Rybak, prezes WKS Wieluń:
– Cieszę się z decyzji ŁZPN. Liga będzie ciekawsza, przyjdzie więcej kibiców. Piękna byłaby inauguracja nowego sezonu i mecz w Wieluniu z Widzewem.

Zdzisław Bartol, prezes MKS Kutno: – Uczestniczyłem w obradach ŁZPN i decyzja nie była łatwa. Udział w rozgrywkach ŁKS i Widzewa uatrakcyjni ligę. Nie wiemy jeszcze co postanowi MZPN. Niestety nowa, droższa jakość niesie z sobą kłopoty dla klubów. Na początku roku nie planowaliśmy większych kosztów, trzeba więc myśleć jak tu znaleźć dodatkowe pieniądze. Oby tylko to nie pogrążyło klubów, bo przecież w trzeciej lidze się nie przelewa.

Jan Nykiel, prezes Zawiszy Rzgów
: – Dwadzieścia drużyn w lidze, to dużo. Zwiększą się koszty, bo dojdzie osiem meczów. Skąd tu brać pieniądze?

Tomasz Jaworski, trener Omegi Kleszczów
: – Trzeba mieć większy budżet, ale i szerszą kadrę. To czynniki, które będą decydować o tym, czy drużyna walczyć będzie o awans, czy też utrzymanie. Trzeba jednak zauważyć, że liga stanie się atrakcyjniejsza, zapewne wzrośnie poziom spotkań.

PODOBNE WPISY