Przed nami finisz ligi

To ostatni tydzień trzecioligowych zmagań, w tym niestety- ostatni dla drużyny Broni, której- jeśli nic się nie zmieni organizacyjnie- nie zobaczymy w przyszłym sezonie w trzeciej lidze. Po 32 kolejce układ tabeli jest taki, że o zwycięstwie w trzeciej lidze może zadecydować mecz..w Radomiu.  Dogrywka jednego z meczów odbywa się w… prokuraturze. Wiadomo już, że rywalem zwycięzcy naszej grupy w walce o drugą ligę będzie Górnik Wałbrzych lub KS Polkowice.

               Przed nami dwie ostatnie kolejki sezonu. Wprawdzie nasza drużyna spada z ligi, ale wyniki minionej kolejki ułożyły się tak, że o zwycięstwie w lidze może zadecydować mecz Broni z Sokołem w ostatniej kolejce. Najkrócej podsumowując- w 32 kolejce, w której zmierzyły się zespoły z góry tabeli z drużynami zdegradowanymi, kto miał wygrać, ten..wygrał. Wyjątkami są Sokół Aleksandrów Łódzki, który przegrał aż 1:4 z Błękitnymi Raciąż (dwa gole dla Błękitnych padły z rzutów karnych, a mecz sędziował arbiter z Płocka odległego o 40 km od Raciąża) i Lechia Tomaszów, która zgubiła punkty w Radomiu.

               Remis z Lechią utrudnia naszej drużynie wywalczenie dziesiątego miejsca – musimy wygrać z Wartą w środę i zdobyć jeden punkt więcej od sieradzan w ostatniej kolejce. Nasza drużyna pokazuje, ze ma potencjał, walczy, ma umiejętności. Można mieć pretensje o dużą ilość straconych goli, szczególnie w końcówkach meczów, ale trzeba pamiętać, że nie licząc Dawida Sali- średnia wieku trzech pozostałych obrońców to..19 lat.

               Polonia Warszawa wygrała 5:1 ze Startem Otwock, dając sobie wbić gola w ostatniej minucie meczu. Polonia ma 3 punkty przewagi nad Legią II i 5 punktów nad aż trzema innymi drużynami. Mogłoby się wydawać, że to bezpieczna przewaga, tym bardziej, że w środę Polonia zagra w Grodzisku z ponoszącą seriami porażki Pogonią, ale ostatni mecz sezonu to będą derby Polonii z Legią II. Z jednej strony Polonia może świętować wygraną w lidze już w środę, jeśli wygra z Pogonią, a Legia nie wygra z Ursusem, który walczy o utrzymanie. Z drugiej strony – jeśli Polonia przegra z Pogonią, a Legia II wgra w środę- w ostatniej kolejce odbędzie się mecz o wszystko pomiędzy Czarnymi Koszulami a Legią, a trzeba pamiętać, że jesienią w meczu tych drużyn górą byli legioniści i Polonia  będzie musiała wygrać derby. Może być też tak, że tam, gdzie dwóch się bije, tam może skorzystać trzeci- Polonia ma groszy bilans bezpośrednich meczów z Pelikanem i Lechię i identyczny z ŁKS i Sokołem.  Legia II w ostatniej kolejce po nerwowym meczu wygrała na wyjeździe 3:2 z Wartą Działoszyn

               Zadziwiające wyniki notuje w końcówce Pelikan, który awansował na czwarte miejsce po wygranych w ostatnich minutach z Bronią i Legią II. W sobotę Pelikan pewnie pokonał 2:0 Wartę Sieradz. Okoliczności przełożenia meczu Pelikana z Legią II były na tyle kontrowersyjne, że władze Legii zgłosiły do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa sfałszowania dokumentów medycznych. Przypomnijmy, że mecz został przełożony na inny termin z powodu grypy jelitowej kilkunastu zawodników Pelikana. Nowy termin meczu pokrywał się udziałem zawodników rezerw Legii w półfinale Centralnej Ligi Juniorów. Do tego Legioniści twierdzą, że posiadają materiał filmowy z treningu Pelikana z dnia z którym miał odbyć się mecz z Legią. Trening miał odbyć się w miejscowođci niedaleko Łowicza, a z pełnym zaangażowaniem brali w nim udział posiadający zwolnienia lekarskie piłkarze. Legia poddaje w wątpliwość prawdziwość zwolnień lekarskich i postanowiła głosić wniosek do prokuratury.

               W innych meczach 32 kolejki: ŁKS wygrał 2:0 z Nerem i nadal ma szanse na wygranie ligi, Świt wygrał 2:0 z Pilicą Białobrzegi i ma dwa punkty straty do Ursusa i zanosi się na rywalizację z Ursusem do samego końca o to, kto znajdzie się na bezpiecznym siódmym miejscu. W derbach regiony radomskiego Energia wygrała 2:1 z Oskarem Przysucha.

               Już wiadomo, że barażowym rywalem mistrza naszej grupy będzie Górnik Wałbrzych lub KS Polkowice. W niedzielę zostanie rozegrana ostatnia kolejka. Obie drużyny mają tyle samo punktów, ale liderem jest były wałbrzyski zespół i Polkowice (kontynuator Górnika Polkowice, który grał w ekstraklasie) musi zdobyć w tym ostatnim meczu punkt więcej  lub co najmniej wygrać różnicą większą niż  cztery bramki  niż Górnik by zagrać w barażu.