Przede wszystkim nie stracić gola!

SOKÓŁ OSTRÓDA
BROŃ RADOM

Sobota godz. 18


Daleki wyjazd i piekielnie ciężki przeciwnik czeka naszych piłkarzy w sobotę. Jadą do Ostródy na mecz z mocnym Sokołem, który przystąpi do spotkania napędzony ostatnim zwycięstwem. Nasza Broń na ten pojedynek nie wybiera się tylko na wycieczkę. Pokazała, że może grać z mocniejszymi zespołami i może z nimi punktować. Szykuje się bardzo ciekawe widowisko!

Radom – Ostróda to około 320-kilometrowa podróż. Dobrymi drogami ekspresowymi potrwa ona ponad cztery godziny. Piłkarze jadą w dzień meczu, bo spotkanie odbędzie się dopiero o godz. 18. Zresztą do Wysokiego Mazowieckiego zespół jechał w środku tygodnia, niewiele mniejsza odległość i nikt nie odczuwał trudów pojedynku. Liczymy, że tym razem również będzie dobrze. 

W ostatniej kolejce ostródzianie w niezłym stylu wygrali z Ruchem na wyjeździe 3:1. Tym samym drużyna przerwała serię trzech porażek z rzędu (wraz z Pucharem Polski). Jeszcze przed sezonem niektórzy wskazywali Sokół Ostróda jako jednego z faworytów do wygranej ligi. Zespół stracił kilka punktów, ale obecnie ma ich 15 i zajmuje ósmą lokatę w tabeli.

– W tej lidze może wygrać każdy z każdym – takie słowa powtarza trener Artur Kupiec, ale wypowiedział je również Jarosław Kotas, szkoleniowiec Sokoła Ostróda. I trudno się nie zdziwić. Victoria Sulejówek potrafiła wygrać w Legionowie, Broń również potrafiła urwać punkty Polonii Warszawa czy Legionovii i była o krok od remisu z Sokołem Aleksandrów Łódzki.
W sobotę faworytem będą gospodarze. Tak przynajmniej uważają bukmacherzy.
Fortuna
Sokół – Broń 1,75….. 3,6….. 3,82

Nasza drużyna w podróż wybiera sie w najmocniejszym składzie. Nie zgara jedynie Przemek Nogaj. Nie ma „kartkowiczów” i trener Artur Kupiec ma duży komfort przy wyborze kadry meczowej. Czy szkoleniowiec będzie eksperymentował, kogo posadzi na ławce, kto stanie między słupkami? Na to pytanie odpowiedź zapewne dostaniemy w sobotę po wspólnym obiedzie jaki drużyna zje w trakcie podróży.

– To był tydzień ciężkiej pracy przede wszystkim nad sferą mentalną, ale też grą w defensywie. Stracone gole to nie tylko wina bramkarzy, czy bloku defensywnego. Szwankuje gra defensywna całego zespołu i nad tym problemem pracowaliśmy cały tydzień. Nie boję się o stwarzanie sytuacji podbramkowych, bo tych w każdym meczu mamy sporo. Najważniejsze to nie stracić gola. Czeka nas ciężki przeciwnik, ale my na wyjazdach gramy nieźle. Poza tym zagramy na fajnym obiekcie, na bardzo dobrej płycie boiska i wypada się pokazać z jak najlepszej strony – powiedział nam trener Artur Kupiec.

Od godz. 17.45 będziemy na żywo relacjonować to co dzieje na stadionie w Ostródzie!

PODOBNE WPISY