„Przereklamowani” jadą po wygraną

Zwolenianka Zwoleń
-
BROŃ RADOM


Niedziela godz. 13.
Stadion w Zwoleniu, przy ul. Parkowej.

Broń to zespół, w którym większość piłkarzy to przereklamowane gwiazdy. Zwolenianka jest lepsza, a nasza drużyna niech sobie nawet nadziei nie robi choćby na remis – takich o to rewelacji (zwolenianka.pl) można się dowiedzieć od prezesa Zwolenianki Zwoleń, Waldemara Garbata przed niedzielnym pojedynkiem na szczycie.

Czy ów prezes ma racje? Czy może są to tylko jego złudne nadzieje? To wszystko okaże się już w niedzielę. Faktem jest, że żaden Broniarz nie może przepuścić takiej okazji, aby nie zobaczyć tego spotkania. Wyjazd godzina 12. Niech nasze „przereklamowane gwiazdy” zasiądą w fotelu lidera.


Paweł Potent to wybitna postać futbolu w regionie radomskim. Strzelał przepiękne bramki dla Broni kiedy grał przy N9. Wielu sympatyków naszego klubu do dziś życzy temu sympatycznemu piłkarzowi wszystkiego najlepszego, bo jest nie tylko dobrym trenerem, ale również wspaniałym człowiekiem. W tych życzeniach wyjątkiem jest wyłącznie najbliższa niedziela, bo nasze serca biją dla Broni i tym razem chcielibyśmy, aby to nasz zespół sięgnął po pełną pulę.

Popularny „Popek” pociągnął za sobą do Zwolenia wielu znanych i dobrych piłkarzy. Na pewno nie przereklamowanych, bo o rywalu zawsze powinno się mówić i pisać z należytym szacunkiem. Tym bardziej, że w gronie rywala znajdują się Paweł Lewandowski i Krzysztof Banasszkiewicz. Sentymenty chowamy głęboko do kieszeni, ale wdzięczność kibiców Broni dla dwóch tych zawodników jest szczera i my pamiętamy co „Lewy” i „Kajtek” zrobili dla klubu z N9. Obaj z pewnością będą chcieli udowodnić jedno: że może zbyt wcześnie i zbyt łatwo pozbyto się ich z Broni.

Wystarczy popatrzeć na tabelę, aby zważyć rangę tego meczu. Zwolenianka zagra bez kontuzjowanych: Marcina Brodeckiego, Sebastiana Kocona oraz pauzującego za czerwoną kartkę Pawła Kopcia. Niedawno treningi wznowili Grzegorz Seremak i Łukasz Molendowski i na niedzielę nie są jeszcze w pełni sił i być może zagrają w niepełnym wymiarze. Ponadto w kadrze jest kilku cenionych zawodników jak bramkarz Robert Stawiarski, pomocnicy Edward Czaplarski i Marcin Sztobryn, a linii ataku groźny jest filigranowy, ale bardzo szybki Tomasz Turczyk. I żaden z powyższych graczy nie jest przereklamowany. Bo gdyby był…grałby w Broni.

Skupmy się jednak na naszym zespole. Nikt nie jest kontuzjowany i nikt nie pauzuje za kartki. Przez ostatnie dni wszyscy solidnie trenowali, bo każdy chce być w wyjściowej „jedenastce”. Tu jednak zawirowań nie będzie i skład wyjdzie bardzo zbliżony do tego jaki widzieliśmy w meczu z Szydłowianką w Szydłowcu. Problemem dla obu drużyn na pewno będzie grząskie, nasiąknięte wodą boisko.

– Wielokrotnie już radziliśmy sobie z presją i o formę psychiczną zawodników na pewno się nie martwię. Zawodnicy wiedzą jaka jest stawka w tym spotkaniu. Oba zespoły znają się bardzo dobrze i tutaj nikt nikogo niczym szczególnym nie zaskoczy – mówi trener Artur Kupiec.

I jeszcze taka statystyczna ciekawostka. W dotychczasowych ligowych spotkaniach Broń jeszcze nigdy nie przegrała w Zwoleniu. Nie przegrała także w dwóch pucharowych meczach w ostatnim 10-leciu. W 1998 roku w Zwoleniu było 2:2, zaś rok temu Broń wygrała 2:0 (mecz odbył się na sztucznym w Radomiu, ale gospodarzem była Zwolenianka).

W takim spotkaniu jak ten niedzielny nie może zabraknąć 12 zawodnika jakim są kibice. W Szydłowcu fani swoim dopingiem bardzo pomogli piłkarzom Broni. W niedzielę może być jeszcze lepiej. W przypadku wygranej możemy świętować awans na fotel lidera. Wyjazd na to spotkanie spod stadionu o godzinie 12. Warto jeszcze zaapelować do zawodników o wygraną, którą można by zadedykować tragicznie zmarłemu Oktawianowi, kibicowi Broni, który jeszcze nie tak dawno właśnie w Szydłowcu zdzierał gardło dla „Broniarzy”

ZOBACZ PLAKAT

Historia ligowych spotkań w Zwoleniu

2008 Zwolenianka Zwoleń 1-3 Broń Radom

2007 Zwolenianka Zwoleń 0-2 Broń Radom

2005 Zwolenianka Zwoleń 1-1 Broń Radom

2004 Zwolenianka Zwoleń 1-1 Broń Radom

2004 Zwolenianka Zwoleń 0-2 Broń Radom

2002 Zwolenianka Zwoleń 0-1 Broń Radom

PODOBNE WPISY