Przerwa letnia u rywali


     Powoli mija „ sen nocy letniej” zarówno w Broni, jak i u naszych ligowych rywali, zaczynają się przygotowania do nowego sezonu. Prezentujemy kilka informacji o wydarzeniach w innych klubach naszej grupy trzeciej ligi- przede wszystkim są to testy piłkarzy w klubach wyższych lig, zmiany trenerów i… problemy licencyjne.
         Start Otwock – Trudno cokolwiek napisać o przygotowaniach jedynego w naszej grupie spadkowicza z drugiej ligi. Władze klubu zamiast przygotowaniami do nowego sezonu zajęte są szukaniem rozwiązania problemów finansowych- OKS jest zadłużony na kwotę 800 tysięcy złotych i jedynym ratunkiem dla klubu jest sprzedaż działki na terenie stadionu. Tymczasem trener Dariusz Dźwigała będzie jesienią prowadził Radomiaka, nowych pracodawców znaleźli też piłkarze, wśród nich Bartosz Bobrowski- były zawodnik Broni, który prawdopodobnie zasili Znicza Pruszków. Trudno powiedzieć, czy Start w ogóle wystartuje w lidze, czy też zamiast niego trzecioligowy status zachowa Warta Sieradz. Na razie – 20 lipca otwocczanie mają zagrać mecz Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków.
         Włókniarz Zelów– Rewelacja wiosny ma nowego prezesa-panią Marię Korzynek. Włókniarz Zelów pojawił się w ostatnio w ogólnopolskich mediach za sprawą bramkarza- Pawła Wiśniewskiego, który zrezygnował z gry w ŁKS Łódź ze względu na wyższe zarobki w miejscu pracy zawodowej. Wiśniewski zadeklarował chęć dalszej gry we Włókniarzu. Także zelowianie 20 lipca zagrają mecz pucharowy, ich przeciwnikiem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
        Mazur Karczew – Mazur przygotowuje się do zmian ifrastrukturalnych- przekazał gminie swoje obiekty, a na ich terenie ma powstać boisko ze sztuczną nawierzchnią i mają być rozbudowane trybuny głównego boiska. Piłkarze tego klubu są testowani przez kluby wyższych lig- na razie nie ma informacji o ewentualnych ubytkach. Mazur wygrał 3:0 z Radomiakiem w finale mazowieckiego Pucharu Polski i 20 lipca zmierzy się z Wigrami Suwałki.
        Radomiak Radom– Jak już wspomniano, Radomiak ma nowego trenera – Dariusza Dźwigałę, powiększa się także sztab szkoleniowy o zaplecze organizacyjne. Paweł Tarnowski i Marcin Świdzikowski – tradycyjnie już zwiedzili kluby wyższych lig na testach i…wrócili do Radomia.
       MKS Kutno – MKS jako pierwszy rozegrał mecz sparingowy, remisując 1:1 z Wisłą Płock. Zaraz po zakończeniu sezonu nastąpiła zmiana trenera- po siedmiu latach prowadzenia „miejskich” z funkcji szkoleniowca zrezygnował Paweł Ślęzak, nowym został Kamil Socha. Także i tu czołowi piłkarze próbują sił w klubach wyższych lig- Rafał Jankowski w Arce Gdynia i Olimpii Grudziądz, Maciej Kowalczyk Zniczu Pruszków.
       Legionovia Legionowo– Sebastian Janusiński został zaproszony na testy do Pogoni Siedlce.
       Sokół Aleksandrów Ł.  – Sokół nie zaczął jeszcze zajęć, ale już wiadomo, że klub opuści aż dziewięciu zawodników ( powroty z wypożyczeń. kontuzje, odejście do innych klubów). Braki mają być uzupełnione na razie wychowankami.
       KP Piaseczno – Klub opuścił trener Piotr Czachowski
       Ceramika Opoczno– Z Ceramiki do Lechii Tomaszów odchodzi bramkarz Artur Holewiński
       Narew Ostrołęka– Podobnie jak w przypadku Startu i tutaj „nikt nic nie wie”, oprócz tego, że klub mogą opuścić ostatni seniorzy, występujący w trzeciej lidze. W przypadku rezygnacji z występu w lidze, Narew zwalnia miejsce UKS SMS Łódź.
       Ursus Warszawa- Uratowany kilka minut przed końcem ostatniego meczu klub z Warszawy chce dalej się zbroić- zapowiada pzosykanie kilku zawodników mających doświadczenie z boisk I i II ligi, tymczasem to jego zawodnicy są testowani w klubach z wyższych lig.
       Orzeł Wierzbica– Z drużyny beniaminka spod Radomia odchodzą Sylwester Sokół oraz Artur Ludew, Orzeł jest zainteresowany pozyskaniem Daniela Ciupińskiego z Broni. Przede wszystkim jednak zmartwieniem jest stadion i jego braki, szczególnie, gdy już wiadomo, że gmina nie pomoże w jego remoncie.
       Prawie wszystkie kluby przystępują do treningów po 10 lipca, większośc też pierwsze sparingi zagra 16 lipca. Będziemy na bieżąco informować o przygotowaniach rywali do nowego sezonu.