Przygotowania rywali


Do rozpoczęcia ligi został równo miesiąc, a panująca od kilku dni odwilż powoduje, że kibice z chyba jeszcze większą niecierpliwością oczekują na pierwszą wiosenną kolejkę ( 17/18 marca). Wszyscy nasi rywale grają sparingi i przygotowują się do sezonu. Prezentujemy wyniki gier kontrolnych z minionego weekendu oraz krótkie informacje o przygotowaniach rywali.

Pelikan Łowicz- Radomiak Radom 0:0
– Lider trzeciej ligi postawił sobie wysoko poprzeczkę w przypadku sparingowych rywali, którymi są głównie drugoligowcy. Stąd do tej pory odniósł jedno zwycięstwo- nad Pilicą Białobrzegi. W drużynie Radomiaka testowani są kolejni piłkarze, z kilkoma pożegnano się- w ostatnim czasie z Tokajem i Wocialem ( obaj przyszli przed sezonem ze Startu Otwock), w trakcie rozmów z Radomiakiem jest Dawid Jarka, będący przez krótki czas rewelacją ekstraklasy. Na razie największym problemem sąsiadów zza miedzy jest baza treningowa- Radomiakowi zamknięto możliwość trenowania na sztucznym boisku przy ul. 11 Listopada z powodu odmowy przez władze klubu regulowania rachunków za wynajem boiska.

Sokół Aleksandrów- MKS Kutno 2:1
– Sokół prezentuje się bardzo dobrze, z pięciu sparingów wygrał cztery ( jedyna porażka- z II ligową Calisią), w niedzielę pokonał wicelidera trzeciej ligi. Kutno na razie personalnie słabsze niż jesienią- odeszło trzech zawodników, którzy byli wypożyczeni, kwestie finansowe zablokowały zaplanowane transfery.

Mazur Karczew- Drukarz Warszawa 2:2
– Po odejściu kilku piłkarzy z Mazura do zespołów z wyższych lig, karczewianie uzupełniają skład. Doszli m.in. Michał Jagodziński ze Świtu Nowy Dwór Maz., Michał Kopeć z Legionovii i Marcin Mańko z Dolcana.
Narew Ostrołęka- Korona HiD Ostrołęka 1:1- Narew zremisowała z grającym w okręgówce lokalnym rywalem i pogodzona ze spadkiem próbuje odbudować stabilizację oragnizacyjną. Ciekawostką jest, że Narew otrzymała od władz miasta dotację na rok 2012 tylko 20 tysięcy wyższą od grającej dwie ligi niżej Korony.

Legionovia- KP Piaseczno 4:0 ; Legionovia- Junior Ursynów Warszawa ( rocznik 1993) 5:1– Legionovia prezentuje się solidnie w sparingach, do drużyny doszli Fogler i Matracki z Polonii Warszawa. Piaseczno z dużymi problemami- na mecz kontrolny zdołało zebrać jedynie 14 piłkarzy i nie zanosi się na zmiany na lepsze.

GKS Bełchatów ME- Włókniarz Zelów 3:1 – Z Włókniarza odeszło znów kilku piłkarzy , w tym najbardziej doświadczony Krzysztof Kukulski, w Zelowie pozostał Uche Obi, a do drużyny dołączyło kilku zawodników z niższych lig oraz Sebastian Wiśniewski z Sokoła Aleksandrów i Michał Sikorski z Zawiszy Rzgów.

Warta Sieradz- Calisia Kazlisz 0:1 – Minimalna porażka Warty z drugoligowcem. W drużynie z Sieradza testowani są zawodnicy i rosyjsko i bałkańsko brzmiących nazwiskach.

Wisła Puławy- Orzeł Wierzbica 1:1
– Orzeł po odejściu kilkunastu piłkarzy i uzupełnieniu składu przezentuje się nadspodziewanie dobrze, grając jak równy z równym z drugoligowcami i drużynami III ligi świętokrzysko- małopolskiej. Ciekawostką jest, że we wcześniejszych sparingach gole dla Orła zdobywał Przemek Sliwiński, który jesienią strzelał gole dla …Broni, rocznika 1996. Zanosi się na to, że pierwszy mecz wiosenny Broni- właśnie z Orłem w Wierzbicy będzie bardzo ciężkim pojedynkiem.

Start Otwock- Tęcza Płońsk 3:0, Start Otwock- PKS Radość 1:1
– Start rozgrywa co weekend po dwa sparingi, sprawdzając szeroki skład. Niewiele wiadomo o zmianach w klubie. Wcześniej OKS pokonał 2:1 Ursusa.

Ursus Warszawa- Hutnik Warszawa 1:2– Ursus przegrał piąty kolejny sparing, tym razem z ligowym lokalnym rywalem. „Traktorki” testują sześciu piłkarzy, w tym dwóch bramkarzy, a trener mimo serii porażek jest przekonany, że jest to silniejsza drużyna niż jesienią. Hutnik- tradycyjnie- ukrywa zarówno godziny i miejsce rozgrywanych sparingów, jak też nazwiska nowych zawodników. Można przypuszczać, że jednym z dwóch obrońców o identycznie brzmiącym imieniu i nazwisku „ zawodni testowany” był Maciej Czachór.

Niestety, strony internetowe Zawiszy Rzgów i Omegi Kleszczów od dawna milczą, postaramy się uzupełnić informacje o tych dwóch zespołach.

PODOBNE WPISY