Przyjeżdża dawny mistrz! Chcemy zwycięstwa!

BROŃ RADOM - POLONIA WARSZAWA
Piątek, godzina 18
Stadion przy Narutowicza 9


Dawna, wieloletnia zgoda. Dwukrotny mistrz Polski. Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. Jeden z najbardziej zasłużonych klubów w kraju. Rywal wyjątkowy na piątkową, futbolową ucztę. To wystarczy, aby zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Mimo, że Wielka Polonia na swoim koncie ma wiele wyjątkowych trofeów, to tego dnia nasza drużyna wystąpi w roli faworyta. Cieszymy się, że na wyjazdach zespół gra tak dobrze. Kibice, żeby zobaczyć zwycięski zespół zaczęli nawet liczniej jeździć na mecze poza N9. Od sierpnia czekamy na wygraną na swoim stadionie i wierzymy, że w końcu się uda.

Dziś o takiej Polonii pisze się z bólem serca. Wcale nie tak dawno, wielu kibiców jeździło na Konwiktorską i ten sentyment pozostał. Teraz klub ma problemy organizacyjne, właścicielskie i to przełożyło się na wyniki sportowe. Jednak w ostatnim czasie zapaliło się „światełko” dla „Dumy Stolicy”. Jest nowa Pani prezes, Anna Wyganowska – Krzynówek, środowiska Polonijne złożyły swoją ofertę przejęcia akcji klubu, a drużyna piłkarzy po serii siedmiu porażek, zremisowali po niezłej grze z RKS Radomsko. Czy będzie lepiej? Czas pokaże!

Polonii życzymy wszystkiego najlepszego, ale w piątkowy wieczór sentymentów nie będzie bo nasz zespół też ma swoje cele i plany. Cała drużyna zdaje sobie sprawę, że na koniec rundy, domowe zwycięstwa z Polonią i Ursusem sprawią, że zima w klubie będzie o wiele spokojniejsza. Taki jest cel i z ogromną determinacją nasz zespół wyjdzie na boisko.

– Sporo w tym tygodniu rozmawialiśmy na temat Polonii i chłopcy wiedzą, że tabela nie zawsze mówi prawdę. Tak jak już mówiłem, ekipa ze stolicy wcale nie jest słabeuszem. Zagrała dobry mecz z Radomskiem, też ma przysłowiowy nóż na gardle i musimy być gotowi na walkę ze strony przeciwnika – zapowiada trener Broni, Dariusz Różański.

W naszym zespole nie ma kartek i kontuzji. Do kadry wraca Bartłomiej Ziemak. Szkoleniowiec ma w sumie 21 zawodników i kolejny trudny wybór między Kventsarem i Terentiewem. Jaką kadrę ostatecznie wystawi?

– Mam ból głowy jeśli chodzi o kadrę, dlatego pewnie w piątek w południe będą mądrzejszy. Niemniej bez względu na to, kto wyjdzie na boisku, to liczę na maksymalną walkę – dodaje szkoleniowiec.

POMAGAMY RAZEM!
Jeszcze raz przypomniamy o dwóch akcjach charytatywnych, które prowdzimy wraz z kibicami Broni w dwóch najbliższych meczach. Zbieramy maskotki i pluszaki, które trafią do Fundacji „Mam Marzenie”. WIĘCEJ O AKCJI PISALIŚMY TUTAJ

Nasi kibice na trybunach zbierać będą datki na świąteczką paczkę dla Schorniska dla Zwierząt. WIĘCEJ O TEJ AKCJI PISALIŚMY TUTAJ

Zachęcamy do pomagania i dopingowania drużyny Broni!

W innych meczach III ligi: Znicz Biała Piska – Unia Skierniewice, sobota godz. 13, Ruch Wysokie Mazowieckie – Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota godzi. 16, Sokół Aleksandrów Łódzki – Olimpia Zambrów, sobota godz. 13, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Wasilków, niedziela godz. 13, Pelikan Łowicz – Lechia Tomaszów Mazowiecki, niedziela godz. 11.15, Concordia Elbląg – Huragan Morąg, sobota godz. 13.30, Sokół Ostróda – Legia II Warszawa przełożony na 1 kwietnia, RKS Radomsko – Ursus Warszawa, niedziela godz. 13.

W PIĄTEK OD GODZ. 17.30 BĘDZIEMY NA PORTALU PRZEPROWADZAĆ TEKSTOWĄ RELACJĘ LIVE