Pucharowo- sparingowa środa

W środę trzech naszych rywali rozgrywało mecz rundy wstępnej Pucharu Polski. Wprawdzie każda z nich poniosła porażkę, ale stawili mocny opór drugoligowcom. Kilka innych drużyn naszej grupy rozegrało sparingi.

Puchar Polski

OKS Start Otwock- Znicz Pruszków 2:3 – Pogłoski o śmierci drużyny z Otwocka są chyba mocno przesadzone. W pucharowym meczu ze Zniczem, wystąpiło dziewięciu zawodników, którzy znajdowali się w kadrze Otwocka w minionym sezonie oraz nowy nabytek- Mateusz Zieliński z Mazura Karczew. Sam mecz był emocjonujący- został przerwany niedługo po przerwie z powodu potężnej burzy. Przerwa w meczu rozkojarzyła chyba gospodarzy, którzy zaraz po wznowieniu gry  w ciągu siedmiu minut stracili trzy bramki, dodatkowo zawodnik OKS nie wykorzystał rzutu karnego.

Mazur Karczew- Wigry Suwałki 0:2 po dogrywce  W sąsiednim z Otwockiem Karczewie także przerwano mecz z powodu burzy i ulewy i także tutaj przerwa nie posłużyła gospodarzom, gdyż zaraz po niej jeden z zawodników Mazura ujrzał czerwoną kartkę, a w 90 minucie- po kolejnej „czerwieni”, Mazur grał w dziewięciu całą dogrywkę. Mimo takiego osłabienia, drugoligowiec zdobył bramki dopiero w 115 i 120 minucie.

Włókniarz Zelów- Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3  Zelowianie określają awans do tego etapu rozgrywek jako największy sukces klubu.  Nie poradzili sobie jednak, mimo dobrej gry ze Świtem, w którym wystąpił Michał Lelujka, nowy nabytek z Narwi Ostrołęka. W drużynie Włókniarza wystąpił Kamil Bendkowski, pozyskany z rezerw ŁKS Łódź.

Sparingi:

GKS Targówek- Radomiak Radom 1:2– W Radomiaku wystąpił Piotr Wlazło, który ma zamiar wrócić na Struga po występach w Widzewie ME. Bliscy podpisania kontraktów są zawodnicy, którzy wraz z trenerem Dźwigałą przyszli z Otwocka. Dotychczasowi zawodnicy Radomiaka- Piotr Skałbania i Damian Staniszewski wystąpili przeciw Broni w barwach Granatu.

MKS Kutno- Pelikan II Łowicz 5:5- Mecz z rezerwami drugoligowca był okazją do testowania nowych zawodników, wśród nich Radosława Kowalczyka z Widzewa.

Ursus Warszawa- Pilica Białobrzegi 4:2 – Ursus pokonał drużynę typowaną jako jeden z faworytów IV ligi. Dwie bramki zdobył, jako podaje strona Ursusa  „ testowany 19- letni napastnik z Ukrainy”.

Victoria Sulejów- Hutnik Warszawa 2:4 – Hutnicy nadal testują piłkarzy, których nazwiska są okryte tajemnicą, a kibice HKS zabrali się za remont stadionu, by klub mógł uzyskać licencję na grę w trzeicej lidze.