Radomski OZPN podsumował rundę w Broni

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej na wszystkich szczeblach cyklicznie podsumowuje ligowe rozgrywki. Dziś podsumowano jesienne zmagania w wykonaniu trzecioligowców z regionu - Pilicy Białobrzegi i Broni Radom. "Na półmetku sezonu, Broń zajmuje 9 lokatę (28 pkt) w tabeli III ligi, natomiast Pilica (24 pkt) jest 11. Teoretycznie sytuacja w obu przypadkach jest bardzo dobra, ale niestety w drugiej lidze w strefie spadkowej są trzy drużyny, które mogą spaść do grupy I trzeciej ligi. Co oznacza, że na obecną chwilę Pilica ma nad 13 spadkową lokatą trzy punkty przewagi, zaś Broń ma siedem punktów przewagi" - czytamy na ROZPN.pl 

BROŃ RADOM
Dla Broni Radom jesień miała dwa oblicza. Przygotowania z zespołem do nowego sezonu zaczął Świętej Pamięci, zamrły niedawno trener Artur Kupiec. Dokonał kilku ciekawych transferów. Tacy zawodnicy jak Tomasz Bartosiak, czy Igor Kośmicki odpalili. Gorzej wypadli napastnicy – Denzell Mora i Robert Kowalczyk. Pochlebne recezje zbierał Kamil Kumoch.
Broń co prawda wygrała na inaugurację w Kutnie 3:1, ale w kolejnych trzech meczach wyjazdowych przegrała. Zarząd klubu podjął decyzję o zmianie trenera. Miejsce Artura Kupca zajął młody, nikomu bliżej nieznany Tomasz Jasik. Zmienił filozofię gry, tchnął w zespół trochę innej wiary i Broń w debiucie trenera wygrała w derbach z Pilicą. Potem radomianie zaliczyli serię świetnych występów. Nawet przegrywając po 0:1 na wyjazdach z czołowymi ekipami – potrafiła grać bardzo odważnie, ofensywnie i widowiskowo. W końcówce rundy Broń zdobyła sześć punktów w meczach z Sokołem Aleksandrów i KS Kutno, dzięki czemu zima w radomskim klubie powinna być nieco spokojniejsza.
Po zakończeniu rundy sztab szkoleniowy podziękował za grę Denzellowi, Robertowi Kowalczykowi i Pawłowi Michalskiemu. Do Hiszpanii wyjechał Elian Hernandez, a Igor Kośmicki będzie testowany w pierwszoligowym klubie.
Zmienił się również trener. Wspomniany Jasik, który zbierał pochlebne recenzje, otrzymał propozycję pracy w ekstrklasie i został asystentem trenera w Cracovii Kraków. W Broni rozmawiano długu z różnymi kandydatami, ale ostatecznie funkcję trenera powierzchono Mikołajowi Łuczakowi, 27 letniemu trenerowi, który jesienią pełnił rolę asystenta Jasika. W środę zespół rozpoczyna przygotowania i w przyszłym tygodniu w Broni pojawi się kilku testowanych zawodników. Strzelcy bramek:
Broń Radom: 6 – Michał Kielak, 5 – Piotr Goljasz, 2 – Tomasz Bartosiak, Jan Głowacki, Kamil Kumoch, 1 – Elian de la Nuez, Matheus Dias, Adrian Grudzień, Igor Kośmicki, Denzell Mora, Bartosz Olszewski, Michał Wrześniewski

CAŁE PODSUMOWANIE TUTAJ

PODOBNE WPISY