Raport wychowanków i byłych Broniarzy

W klubach w wyższych ligach nie brak wychowanków i byłych zawodników Broni. W ostatnich dniach radzili sobie oni bardzo dobrze. Bartek Kalinkowski trafił do 11 kolejki ekstraklasy, bramki zdobywali w 2 lidze, Adam Imiela i Adrian Dziubiński. Co jakiś czas będziemy się starali przypominać o zawodnikach, którzy w przeszłości grali dla naszego klubu. W rozwinięciu ciekawostki związane z byłymi graczami Broni!

Ekstraklasa
Bartłomiej Kalinkowski (ŁKS Łódź) – 90 minut
Jego drużyna wygrała 2:1, a Bartek zagrał bardzo dobrze i znalazł się w 11 kolejki ekstraklasy w Tygodniku Piłka Nożna.

I liga
Wiktor Putin (GKS Bełchatów) – 83 minuty
Udany debiut Wiktora na zapleczu ekstraklasy. Zagrał sporo, a jego drużyna w roli beniaminka wygrała 3:0 ze Stomilem Olsztyn

Kacper Pietrzyk (Radomiak) – 90 minut
Kacper miał co prawda epizod w juniorach Broni w roczniku 1999, ale warto przypomnieć jego sukcesy. Zagrał 90 minut w roli młodzieżowca przeciwko GKS Tychy. Jego drużyna wygrała 2:1.

II liga
Adrian Dziubiński (Resovia) – 55 minut
Adrian zdobył w debiucie bramkę przeciwko swojej byłej drużynie, Stali Stalowa Wola. Resovia wygrała na wyjeździe 3:1

Adam Imiela (Legionovia) – 30 minut
Adam pojawił się na boisku w 61 minucie i zdobył bramkę w debiucie w nowej drużynie. Legionovia pokonała 2:0 Skrę Częstochowa

Ciekawostki z niższych lig
Mariusz Marczak wrócił do domu, od nowego sezonu będzie reprezentować Narew Ostrołęka, która gra w lidze okręgowej
Jakub Chrzanowski zaliczył niezły występ i zdobył jedną z bramek w meczu sparingowym, w którym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał Zdrój Busko 4:0.
* Bramkarz Norbert Wnukowski i Tomasz Bartosiak (obaj ostatnio Granat), zagrają jesienią w Prochu Pionki, pod wodzą dobrze znanego nam Roberta Rogali.
Adam Niemyjski, który ponad rok temu grał w Broni i awansował z zespołem do III ligi, będzie jesienią grać w Polonii Warszawa.
* Wychowanek, były piłkarz i trener Broni Radom, Tomasz Dziubiński, został…wiceprezesem Jodły Jedlnia. Będzie też pełnił rolę szkoleniowca w tym klubie, a co warte przypomnienia, w drużynie tej cały czas z powodzeniem występuje Mikołaj Skórnicki.
* Ruch Chorzów może nie przystąpić do rozgrywek III ligi. W ostatnim sparingu z Szyombierkami Ruch zremisował 1:1, a dobre 70 minut i bramkę zdobył Adrian Dąbrowski, który przez trzy lata grał w juniorach Broni w roczniku 2000.
* Jakub Zych, młody zawodnik rocznika 2002 wciąż przebywa w Sandecji Nowy Sącz i nie wiadomo, gdzie jesienią będzie grać.