Rocznik 2002 z sukcesem w Masłowie

Piłkarze Broni Radom z rocznika 2002 postarali się o fantastyczny wynik na turnieju organizowanym przez Dziecięcą Akademię Piłkarską w Masłowie pod Kielcami. Ekipa trenera Marka Siwaka wystawiła dwie drużyny, które zmierzyły się w finale zmagań.

Dziecięca Akademia Piłkarska to organizacja propagująca naukę piłki nożnej w województwie świętokrzyskim, jednak zaproszenie otrzymała również Broń Radom, która wystawiła dwie drużyny. Oba zespoły zajęły w swoich grupach pierwsze miejsca. Turniej w Masłowie podzielono na dwie grupy po pięć zespołów.

Broń „I” wygrała wszystkie pojedynki w grupie B, pokonując odpowiednio: Orlęta Kielce II 2:1, DAP Kielce 5:0, GKS Nowiny II 5:0 oraz FA Pińczów 4:0, natomiast w stawce A Broń „II” okazała się lepsza od GKS-u Nowiny I 1:0, Polan Pierzchnica 2:0 i Baszty Rytwiany 1:0. Uznała natomiast tylko wyższość Orląt Kielce I 0:2.
– Nie był to tak silnie obsadzony turniej, co w Gołczy lub ostatnio Radomiu, ale bardzo chcieliśmy wystąpić. Nie zawsze w rozgrywkach młodzieżowych marka idzie w parze z jakością. Okazało się, że zdominowaliśmy zawody – nie ma wątpliwości Jacek Kotlimowski, kierownik młodych Broniarzy.

Podopieczni Marka Siwaka rozegrali więc miedzy sobą finał. W nim lepsza okazała się „jedynka”, która pokonała swoich kolegów 5:0. – Drużyna jako całość tylko potwierdza swoją jakość – kontynuuje Kotlimowski.

Oprócz sukcesu drużynowego radomianie wrócili też z nagrodami indywidualnymi. I tak Piotr Domagała uznany został za najlepszego bramkarza turnieju, natomiast Arkadiusz Pyrka zdobył tytuł króla strzelców (sześć trafień).

Broń Radom „I” zagrała w składzie: Kacper Kozicki, Damian Machajek, Tomasz Oparcik, Błażej Dróżdż, Arkadiusz Pyrka, Patryk Lis, Michał Kiełbasa, Stanisław Malec.

Broń Radom „II” wystąpiła w składzie: Piotr Domagała, Adam Nowak, Damian Patynowski, Kacper Banaczek, Mikołaj Terkner, Krzysztof Górka, Krystian Sikora, Adrian Stępniewski, Wiktor Jeżak.

Źródło: Gazeta.pl/Radom

PODOBNE WPISY