Rocznik 2004: Lekcja od Delty

Rocznik 2004 - mecz towarzyski
BROŃ RADOM - DELTA WARSZAWA 2:3 (1:3)
Bramki: Piotrowski, Stępień
Broń: Snopek - Ambrozik, Wiechecki, Maleta, Siwak, Stępień, Mąkosa, Urbaniak Fituch, Kozera Piotrowski, Woźniak, Czyż, Więcaszek.

Młodzi piłkarze Broni po raz kolejny zmierzyli się z wymagającą Deltą. Już do przerwy goście prowadzili wysoko, potem młoda Broń rozpoczęła pościg. Szersza relacja w rozwinięciu.

Pierwsza połowa meczu zaczęła się od przewagi chłopaków z N9. Przez 10 minut to my lepiej operowaliśmy piłką i stwarzaliśmy sytuację. Jedną z nich, po błędzie obrońcy gości na gola zamienił Bartek Piotrowski który wykorzystał dokładne podanie Staśka Kozery. Od tego momentu na boisku zaczęła dominować drużyna Delty. Bardzo fajnie i długo operowali piłką, przegrywali akcję ze strony prawej na lewą, grali na jeden- dwa kontakty i stwarzali dużo sytuacji bramkowych. Trzy z nich w pierwszej połowie wykorzystali. Bardzo przyjemnie oglądało się grę chłopaków z Warszawy którzy całkowicie zdominowali gospodarzy. Naszym chłopakom nie można odmówić ambicji, zaangażowania, charakteru i walki niestety umiejętności indywidualne i pomysł na grę był zdecydowanie po stronie gości.
Druga połowa trochę bardziej wyrównana od pierwszej części meczu. Delta ciągle lepiej operowała futbolówką ale Broń zaczęła też dłużej przy niej się utrzymywać w czym zasługa zdecydowanie najlepszego u nas Bartka Woźniaka. Lepiej obroną w drugiej połowie kierował też Kacper Ambrozik i drużyna Delty nie stworzyła już tylu klarownych sytuacji. Nam w końcówce najpierw po strzale głową Karola Stępnia udało się zmniejszyć rozmiary porażki, a za chwilę Karol znowu strzela głową i minimalnie chybia mając szanse na wyrównanie na które z przebiegu meczu nie zasługiwaliśmy. Zasłużone zwycięstwo drużyny gości która w przekroju meczu była drużyną lepszą. Dziękujemy chłopakom i trenerom ze stolicy za lekcję futbolu. Nam pozostaje wyciągnąć wnioski z tej lekcji. Chłopaki bierzemy się za trening bo po dzisiejszym meczu wiemy w którym miejscu jesteśmy i ile brakuje nam do najlepszych. (http://bron2004radom.futbolowo.pl)

PODOBNE WPISY