Rocznik 2004: W połowie stawki

Piłkarze Broni Radom z rocznika 2004 wzięli udział w Warszawie w halowym turnieju Polonia Cup. Był to silnie obsadzony turniej, a drużyna trenerów Krzysztofa Banaszkiewicza i Roberta Rogali zajęła szóste miejsce na 12 drużyn. Szersza relacja w rozwinięciu.

Na zaproszenie naszych bardzo dobrych znajomych drużyny Polonia Warszawa wystąpiliśmy w POLONIA CUP 2016. W stawce 12 drużyn uplasowaliśmy się na 6 miejscu. Zwycięzcą tak jak tydzień temu w Skierniewicach została drużyna Talentu Białystok.

W I rundzie zmagań trafiliśmy do grupy B, a za przeciwników mieliśmy zespół gospodarzy, SEMP-a Ursynów i Varsovie. Rywalizację w turnieju rozpoczęliśmy od meczu z drużyną SEMP-a. Po bardzo wyrównanym boju remisujemy 1-1 po bramce Bartka Piotrowskiego. Gola straciliśmy w końcówce po uderzeniu jednego z przeciwników z rzutu wolnego. Drugi pojedynek to bój z zespołem Polonii. Po meczu, w którym cały czas mamy kontrole i przeważamy wygrywamy 2-1 po bramkach Kuby Wiecheckiego i Maćka Urbaniak. Bramkę tracimy po błędzie broniącego z kontuzją Igora Chebdowskiego. Na szczęście w naszej bramce przez cały turniej doskonale spisywał się Dawid Snopek.
W trzeciej kolejce zmagań, mając już zapewniony awans do rundy finałowej wygrywamy po niezłym meczu z Varsovią 1-0 po bramce Bartka Piotrowskiego. Tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w grupie. W grupie finałowej trafiliśmy na późniejszego triumfatora Talent Białystok, Victorię Sulejówek i znów na naszego grupowego przeciwnika – drużynę SEMP-a. W pierwszym meczu tej rundy spotykamy się po raz trzeci w ciągu tygodnia z drużyną Talentu. I niestety po raz trzeci schodzimy z boiska pokonani. Po dobrym meczu z naszej strony tracimy dwie bramki w końcówce i przegrywamy 0:2. O drugim meczu w tej rundzie z Victorią Sulejówek wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Tak beznadziejnie grającej drużyny nie widzieliśmy chyba nigdy. Masa niedokładnych podań, brak chęci i zaangażowania, zmarnowane , nieliczne sytuację bramkowe i gdyby nie Dawid w bramce skończyło by się pogromem. Przegrywamy w pełni zasłużenie 0:1 i żeby zapewnić sobie awans do półfinału ostatni mecz musimy wygrać różnicą czterech goli. W tym spotkaniu oglądamy zupełnie inny zespół, chcący grać w piłę, stwarzający sytuację i walczący od pierwszej do ostatniej minuty. Wygraliśmy 3:0 Dwie bramki, najlepszego z zawodników grających w polu w tym turnieju Bartka Woźniaka i gol Bartka Piotrowskiego to za mało żeby zagrać w najlepszej czwórce.

W meczu o miejsce 5-8 spotykamy się z zespołem Znicza Pruszków. I przez 14 minut meczu przyglądamy się jak chłopcy z Pruszkowa strzelają nam dwie bramki i robią na boisku co chcą. Na szczęście ostatnia minuta to niesamowity pościg Broniarzy, najpierw Bartek Piotrowski a za chwilę Bartek Woźniak strzelają gole i mecz rozstrzygają karne. W nich żaden z naszych chłopków nie marnuje „jedenastki” a strzał gracza z Pruszkowa broni Dawid i zapewniamy sobie awans do meczu o miejsce 5-6 gdzie czeka na nas I zespół Polonii. I ten mecz zaczyna się dla nas fantastycznie od kapitalnej bramki Kuby Wiecheckiego. Niestety od tego momentu na boisku dominują gospodarze i strzelają nam dwie bramki, które dają im zwycięstwo i piąte miejsce w turnieju. Kończymy turniej na VI miejscu,
Dawid i Bartek Woźniak byli wyróżniającymi się zawodnikami naszej drużyny w tym turnieju. Chłopaki dużo pracy przed nami ale podnosimy głowy do góry.

Końcowa klasyfikacja 1 Talent Białystok 2 Widok Skierniewice 3 Semp Ursynów 4 Varsovia Warszawa 5 Polonia Warszawa I 6 Broń Radom 7 Victoria Sulejówek 8 Znicz 9 MKS Piaseczno 10 Polonia Warszawa II 11 Warta Poznań 12 Unia Boryszew (http://bron2004radom.futbolowo.pl)