Rocznik 97/98: Wygrała ekonomia

PODSUMOWANIE JESIENI W WYKONANIU ROCZNIKA 1997/98
Za nami runda jesienna. Podsumowaliśmy już ten okres w wyskonaniu seniorów. W najbliższych tygodniach będziemy sukcesywnie podsumowywać dokonania naszych drużyn młodzieżowych, które grały w rozgrywkach mazowieckich i radomskich (od rocznika 1997 do rocznika 2005).
Na pierwszy "ogień" idą juniorzy starsi trenera Dariusza Różańskiego. Zajęli trzecie miejsce w I lidze i nie awansowali do Ekstraligi.

Patrząc wstecz można sobie przypomnieć, że spora część juniorów starszych zrezygnowała z gry w lidze juniorów, kosztem gry w niższych ligach seniorskich, za kilkaset miesięcznie. Ekonomia wygrała z aspektem sportowym.

– Na początku mocno to przeżywałem, ale potem przetłumaczyłem sobie, że nie mamy na to wpływu. Ja się tym chłopakom nie dziwię. Mają po 17-18 lat i też chcą zarabiać jakieś drobne pieniądze. Trzeba to uszanować. Gramy tym, co mamy. Ostatecznie zostało nam dziewięciu zawodników, reszta to piłkarze rocznika 1999. Mieliśmy ambicje awansować do Ekstraligi, ale ostatecznie trochę zabrakło – mówi trener Dariusz Różański. 

Tacy piłkarze jak Patryk Gregorek, Patryk Jakubczyk, czy Jakub Kumoch debiutowali już w pierwszej drużynie, trenują z pierwszą drużyną. Wiosną zespół ponownie przystąpi do rozgrywek I ligi mazowieckiej. Potem kilku graczy straci statut juniora. Ilu z nich zostanie w seniorskiej Broni tego na razie nie wiadomo.