Rok pandemii. Niezła jesień. Śmierć trenera

PODSUMOWANIE 2021 ROKU
Kończy się rok 2021 więc przygotowaliśmy tradycyjne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. To był dziwny czas. Z jednej strony cieszyliśmy się, że zespół utrzymał się w lidze, jesienią grał dobrze, a młodzież aż w czterech rocznikach grała w ligach wojewódzkich. Z drugiej strony końcówka roku była smutna i dramatyczna, bo odszedł czlowiek niezwykle zasłużony dla całgo naszego środowiska.

STYCZEŃ
11 stycznia, 22 zawodników rozpoczęło przygotowania do wiosny 2021. Nie brakowało nowych twarzy. Treningi z zespołem rozpoczęli Paweł Wolski (Siarka Tarnobrzeg), Mateusz Jagiełło (Grom Nowy Staw), Szymon Kołosowski (KS Raszyn). Niedługo potem dołączyli Michał Wrześniewski, Yudai Miyamoto  i Bartosz Olszewski. Do macierzystego klubu powrócił też z Polonii Warszawa, 17 letni Bartłomiej Piotrowski. Pierwszy mecz sparingowy ze Stalą Kraśnik zakończył się wygraną Broni 4:1

Dominik Leśniewski w „dziesiątce” najpopularniejszych sportowców ziemi radomskiej. „Echo Dnia” rozstrzygnęło coroczny plebiscyt sportowy. Kapitan Broni Radom ostatecznie zajął dziewiątą lokatę.

LUTY
Do wiosennych meczów ligowych, drużyna Broni mogła przygotowywać się dzięki uprzejmości Dragon Fight Klub. Zespół szlifował formę wytrzymałościową pod wodzą trenera Łukasza Guzika. Z zespołu odeszli między innymi Carlos Saavedra, Szymon Jagieła, Piotr Stefański, czy Bartłomiej Smuczyński.

MARZEC
W wieku 73 lat, zmarł nagle Ryszrad Pastuszka, były piłkarz Broni Radom, a w ostatnich latach aktywny oldboj naszej drużyny. Postać niezwykle ciepła, sympatyczna i oddana klubowi. Kochał Broń, był oddanym kibicem. Swoich wnuków również zachęcał do gry w naszym klubie.

Falstartem zakończyła się runda wiosenna. Nasz zespół przegrał u siebie 1:3 z Jagiellonią II Białystok.

W zespole rezerw nastąpiła zmiana trenera. Konrad Tarka zajął stanowisko, Bolesława Strzemińskiego.

Ze względu na pandemię, mecze seniorów rozgrywane były przy pustych trybunach, zaś rozgrywki w niższych ligach i młodzieżowe odłożono do 9 kwietnia.

KWIECIEŃ
Broń zremisowała 2:2 na wyjeździe z GKS Wikielec, ale ten mecz trwał aż do końca sezonu, już poza boiskiem. Zdaniem gospodarzy Broń wykonała zmiany po przerwie niezgodnie z regulaminem. Najpierw nasz klub ukarano walkowerem, potem utrzymano wynik z boiska, zaś na koniec sezonu jeszcze raz uznano rację Wikielcowi. Obie ekipy i tak w ostatniej kolejce utrzymały się w lidze.

28 kwietnia decyzją ministerstwa dopuszczono możliwość, aby 25 proc obiektów mogli wypełnić kibice

MAJ
Porażka 0:1 u siebie z Pelikanem mocno skomplikowała szanse Broni na utrzymanie w lidze, ale drużyna podniosła się i odniosła ważną wygraną 4:0 z Huraganem w Morągu

CZERWIEC
Grupa sympatyków Broni Radom, szczególnie pasjonaci historii i pięściarstwa, zabiegali o to, aby w parku obok sadionu stanął pomnik Kazimierza Paździora, wychowanka Broni, mistrza olimpijskiego z Rzymu. Zawiązano Komitet, przygotowano projekt, aby zgłosić go w Budżecie Obywatelskim. Niestety ponad 800 głosów nie wystarczyło, aby pomnik powstał.

Bardzo ważne zwycięstwa z Błonianką, RKS Radomsko i na koniec z Lechią Tomaszów, pozwoliły drużynie trenerów Artura Kupca i Wiktora Kupca, utrzymać Broń w III lidze. Broń Radom zajęła ostatecznie 13 miejsce.

Sukcesy młodzieży. Roczniki 2005, 2008 awansowały na szczebel wojewódzki, dzięki czemu jesienią Broń miała w Ekstralidze trzy zespoły (2003, 2007, 2008) i jeden zespół w I lidze mazowieckiej (2005). Nastąpiła też zmiana na stanowisku dyrektora Akademii. Macieja Wesołowskiego zmienił Wojciech Banaczek.

LIPIEC
W lipcu drużyna Broni rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Duet trenerski się nie zmienił. Artur Kupiec i Wiktor Kupiec przygotowywali zespół do inauguracji. W zespole pojawili się między innymi Tomasz Bartosiak, Paweł Michalski, Robert Kowalczyk, Denzell Mora, Igor Kośmicki.

Pracę z przedszkolakami rozpoczął powracający do klubu, Dariusz Różański. Potem przejął również zespół 2005. Z kolei doświadczeni i zasłużeni dla klubu zawodnicy – Krzysztof Banaszkiewicz i Marcin Trojanowski zdecdowali się pomóc młodzieży w A-klasowych rezerwach.

SIERPIEŃ
Z klubem pożegnał się Dominik Leśniewski, jeden z najbardziej zasłużonych zawodników. Przez 10 lat rozegrał w barwach Broni 325 spotkań. Rzadko miewał kontuzje, a przez wiele lat mimo propozycji z innych klubów został wierny radomskiej Broni.

Broń przystępowała do nowego sezonu, po przeciętnych sparingach po 1:0 z czwartoligowcami Orliczem i Nowinami, Broń na inaugurację zagrała świetny mecz i wygrała 3:1 z KS w Kutnie.

Po wyjazdowych porażkach 0:1 z Lechią, 0:3 ze Zniczem Biała Piska i 1:3 z Legią II trener Artur Kupiec został odwołany ze stanowiska.

Tomasz Jasik, 36 letni trener pochodzący z Lubelszczyzny, został nowym szkoleniowcem drużyny Broni. W swoim debiucie wygrał z Pilicą 3:1. Do zespołu dołączyli Kamil Kumoch i Patryk Poręba. Z tymi zawodnikami rozmawiał też już wcześniej poprzedni sztab szkoleniowy.

WRZESIEŃ
Broń zaczęła nowy miesiąc od wygranej w Giżycku. Zespół w kolejnych sptkaniach grał mądrze, ofensywnie, ładnie dla oka.
Jesienią Broń kolejny sezon dzieliła stadion z Radomiakiem, który awansował do ekstraklasy. Na skutek renowacji murawy nasz zespół zagrał mecz z Pelikanem Łowicz…w Kozienicach (0:0). W przeszłości nasz zespół grał już na tym obiekcie w roli gospdoarza.

Groźna kontuzja wykluczyła Damiana Machajka już do końca rundy.

PAŹDZIERNIK
Broń przegrała z liderem, Legionovią na wyjeździe. Straciła gola w 96 minucie grając w dziewięciu. Szkoda, bo zespół pokazał, że moze walczyć z najlepszymi.
Mecz z Polonią Warszawa to pod wieloma względami niesamowwite widowisko jak za dawnych lat na naszym stadionie. Wygrana 2:1, sporo widzów na trybunach, oprawa i wielkie emocje.

LISTOPAD
Dawid Drachal,zawodnik rocznika 2005, który trenował przez dłuższy czas w grupach młodzieżowych Broni, otrzymał powołanie do kadry narodowej do lat 17.

Broń zaliczyła dwa słabe występy. Przegrała ze Świtem 0:3 i Ursusem 0:4. Ten drugi mecz, to jedyna w rundzie jesiennej porażka zespołu u siebie. Mimo to drużyna się podniosła i zakoćzyła listopad dwoma zwycięstwami z Sokołem Aleksandrów 2:1 i KS Kutno 4:1.

Po zakończonej rundzie, trener Tomasz Jasik otrzymał propozycję pracy w roli asystenta szkoleniowca Cracovii Kraków. Broń rozpoczęła poszukiwania następcy.

GRUDZIEŃ
Tragicznie zaczął się ostatni miesiąc tego roku. 6 grudnia zmarł trener Artur Kupiec. Miał zaledwie 49 lat. Niezwykle utytułowany wychowanek, potem zasłużony trener w naszym klubie.

Biali – Niebiescy 4:4, czyli koleny tradycyjny świąteczny mecz oldbojów Broni. Frekwencja dopisała!

Mikołaj Łuczak, 27 letni trener pracujący dotąd w roli asystenta, przejął drużynę Broni Radom i od stycznia rozpocznie przygotowywanie zespołu do rundy wiosennej.

PODOBNE WPISY