Rozgrzewka przed derbami

BROŃ RADOM - NAREW OSTROŁĘKA
Sobota godzina 14.30
Stadion przy ul. Sportowej 3
w Kozienicach

O meczu w Siedlcach chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Nasi piłkarze przegrali z Pogonią 1:5, choć na tak surowe lanie z pewnością nie zasłużyli. Seria błędnych decyzji sędziego w odstępie zaledwie trzech minut zupełnie wyprowadziła z rytmu Broń. Drużyna wróciła do domu zła i wściekła. Ale to dobrze, bo kiedy w naszej ekipie jest wyzwolona sportowa złość, to w kolejnych meczach gra lepiej.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Po porażce z Włókniarzem Zelów drużyna była tak wściekła, że wygrała trzy kolejne spotkania. Oby teraz ich reakcja była podobna. Oby z tą wściekłością, zażartością Broń pokonała Narew i pełna optymizmu i woli walki przystąpiła do meczu derbowego z Radomiakiem. To wielkie piłkarskie święto czeka nas za ponad tydzień. 30 października na stadionie przy ul. Struga 63. Czekaliśmy tak wiele lat, że żadnego Broniarza nie może zabraknąć.

Zanim jednak do tego dojdzie zapraszamy do Kozienic. Autokar będzie czekał. Bilet na mecz kosztuje 12 złotych wraz z przejazdem. Osoby, które wybierają się do Kozienic własnym transportem mogą kupić bilety na miejscu w cenie 8 zł i 5 zł.

O RYWALU
Bardzo trudne zadanie czeka piłkarzy Broni. Narew fatalnie zaczęła sezon. Przegrała pierwszych pięć meczów, ale trzeba dodać, że cztery z tych spotkań rozgrywała na wyjazdach z zespołami z czołówki tabeli. Od szóstej kolejki drużyna z Ostrołęki pnie się w górę tabeli. Ostatniej porażki 4 września. Narew na swoim koncie zgromadziła już 17 punktów i sąsiaduje z Bronią Radom w tabeli. Z każdym spotkaniem ekipa z Ostrołęki gra coraz lepiej. Biorąc pod uwagę fakt, że nasz zespół wystąpi w tym meczu mocno osłabiony bez Dariusza Kozubka i Adriana Dziubińskiego, czeka nas wyjątkowo ciężka walka o punkty. Mało prawdopodobne jest, że zagra Arek Kościelniak i Norbert Rdzanek.

W szeregach Narwi nie brakuje znanych i cenionych zawodników. Mocnymi punktami drużyny jest bramkarz Andrzej Łyziński oraz napastnik, Marcin Truszkowski, zdobywca pięciu goli w tym sezonie.
Komplet punktów mocno podreperuje konto punktowe naszego zespołu przed zakończeniem rundy jesiennej. W dotychczasowych spotkaniach Broń dwukrotnie przegrała z Narwią i nie zdobyła nawet gola. Tak więc do trzech razy sztuka.

W DOTYCHCZASOWYCH MECZACH
Sezon 2008/09
Narew Ostrołeka – Broń Radom 3:0
Broń Radom – Narew Ostrołęka.

PODOBNE WPISY