Rozpocząć serię zwycięstw!

BŁONIANKA BŁONIE - BROŃ RADOM
Sobota godz. 14
Stadion ul. Legionów 3a w Błoniu


W sobotę naszą drużynę czeka kolejny bardzo ważny bój o trzecioligowe punkty. Zagramy na wyjeździe z Błonianką, która ostatnio wyraźnie się przebudziła. Nasza drużyna w minioną sobotę pokazała, że potrafi grać w piłkę, ma charakter i jest w stanie w tej lidze wyrwać punkty każdemu. W tym spotkaniu po stronie gospodarzy nie zabraknie "Broniarskich" akcentów.

Obie drużyny w poprzednim sezonie zaciekle walczyły o utrzymanie i osiągnęły swój cel. Nowy sezon lepiej zaczęła Broń, która ma na swoim koncie 19 punktów, a gospodarze sobotniego meczu w Błoniu mają 13 „oczek”. Błonianka boryka się z kłopotami kadrowymi. W zespole od dłuższego czasu brakuje kontuzjowanych Sebastiana Czapy, czy Marcina Gregorowicza. Po serii słabych występów, mimo kadrowych kłopotów odbiła się od dna i zaczyna punktować. Wygrała ostatnie dwa mecze z Pilicą Białobrzegi 4:0 i Mamrami Giżycko 3:1. To na pewno sygnał dla naszej drużyny, że nie jedziemy do słabeusza i gospodarze będą chcieli podtrzymać passę.

Będzie to szczególny mecz dla dwóch osób związanych teraz z Błonianką, a do niedawna związanych z Bronią. Obecnie asystentem trnera Michała Pulkowskiego jest Wiktor Kupiec, wychowanek Broni Radom, który jeszcze na poczatku tego sezonu pełnił rolę asystenta Artura Kupca w Broni Radom.

– To spotkanie jest dla mnie szczególne i nie mogę się już doczekać. To dość niespotykana sytuacja, bo będę rywalizował z drużyną, którą razem z tatą stworzyłem i budowałem. Niemniej teraz będę ją chciał pokonać. Znam doskonale chłopaków, śledzę na bieżąco spotkania Broni, więc mamy konkretny plan na to spotkanie. Zapraszam kibiców na to spotkanie – powiedział nam Wiktor Kupiec.

Innym akcentem Błonianki jest Japończyk, Yudai Miyamoto, który rozstał się z Bronią, a teraz rozgrywa świetne mecze w Błoniance. Na pewno jest barwną i wyróżniającą się postacią swojego zespołu.

Dla naszej drużyny spotkanie z Błonianką będzie mieć ogromną wagę. Po świetnym spotkaniu z Polonią Warszawa, zespół chce zapoczątkową serię zwycięstw. Drużyna wie, że wygrana pozwoli uciec od strefy spadkowej i jednocześnie sprawi, że czołówka tabeli będzie na wyciągnięcie ręki.

– Czy chcemy zapoczątkować serię zwycięstw? My przede wszystkim chcemy w sobotę zagrać dobry mecz i dołożyć ważne trzy punkty. Chłopcy w sobotę z Polonią pokazali się z dobrej strony, ale to już historia. Zdajemy sobie sprawę, że Błonianka wie o nas wszystko, ale pracujemy intensywnie pod kątem tego meczu, mamy ogromną wiedzę na temat rywala – zapowiada Tomasz Jasik, trener naszej drużyny.

W sobotę od godz. 13.45 będziemy prowadzić relację tekstową. Gospodarze czasem transmitują mecze Błonianki na żywo. Jeśli będzie transmisja TV, będziemy o tym informować.

W ostatnich 20 latach z Błonianką graliśmy 10 razy. Aż ośmiokrotnie wygrała Broń, a dwukrotnie nasz rywal.

Jak było dotychczas
Sezon 2020/21
Błonianka – Broń 1:3
Broń – Błonianka 2:0

Sezon 2017/18
Broń – Błonianka 6:1
Błonianka – Broń 4:3

Sezon 2016/17
Broń – Błonianka 2:1
Błonianka – Broń 1:2

Sezon 2003/04
Broń – Błonianka 4:1
Błonianka – Broń 5:4

Sezon 2001/02
Broń – Błonianka 4:2
Błonianka – Broń 0:1

PODOBNE WPISY