Rywale grają sparingi

Karuzela sparingowa – rozpoczęta. Najlepszy strzelec – „zawodnik testowany”. Niedoszły Broniarz blisko Radomiaka. Lewandowski w Polonii. Zapraszamy do przeglądu przygotowań rywali do rundy wiosennej. Modrzejewski za… Modrzejewskiego.
Przygotowania do wiosny zaczęły się w najlepsze.
        Niemal wszystkie drużyny rozegrały już pierwsze sparingi. Wyjątkiem jest Radomiak, który nadal trenuje, bez rozgrywania na razie gier kontrolnych. Blisko dołączenia do lidera trzeciej ligi jest Peter Drobnjak, który latem trenował w Broni. Drugim zawodnikiem, który może zasilić sąsiada zza miedzy jest Maxwell Mxolizi z RPA.
       Ursus Warszawa zremisował 1:1 z czwartoligowym Hutnikiem Warszawa a Pelikan Łowicz uległ 0:1 czwartoligowej Elanie Toruń. Sokół zremisował 2:2 z Nerem Poddębice ( IV liga), w drużynie z Aleksandrowa wystąpio dwóch młodzych zawodników Widzewa Łódź. Rezerwy Legii zmierzyły się ze Zniczem Pruszków, ulegając 1:2. Dwóch zawodników tej drużyny pojechało na zgrupowanie pierwszego zespołu i być może zagoszczą w nim na dłużej. Świt Nowy Dwór pokonał 1: 0 Bzurę Chodaków.
       Nasi ligowi rywale odnieśli kilka wysokich zwycięstw: ŁKS Łódź pokonał 5: 0 LKS Rosanów ( liga okręgowa), Lechia Tomaszów wygrała 8:2  z Zawiszą Rzgów, Pogoń II Siedlce wygrała 8: 0 z Naprzodem Skórzec ( pięć goli Macieja Tataja), Start Otwock pokonał 5:0 PKS Radość Warszawa, a rekordową wygraną zaliczyła Pogoń Grodzisk Maz., wygrywając 9:0 z Mazurem Karczew. W tych dwóch ostatnich meczach po trzy gole zdobyli zawodnicy testowani.
      Najciekawszego rywala miała Polonia Warszawa, która zmierzyła się z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna, przegrywając 1:4. Poloniści po dużych stratach personalnych uzupełniają skład. W drużynie pojawiło się aż ośmiu nowych zawodników, w tym Kami Tomas z Pilicy Białobrzegi, Bartosz Niksiński ze Znicza Pruszków, dwóch Ukraińców oraz Sebastian Lewandowski, który ostatnio grał w Norwegii.
      WKS Wieluń, nasz pierwszy wiosenny rywal pokonał 4:3 trzecioligowy Piast Żmigród. W zespole WKS wystąpiło sześciu nowych zawodników, grających jesienią w niższych ligach.
     Zakończyły się problemy z obsadą trenera Pilicy Białobrzegi. Na miejsce Arkadiusza Modrzejewskiego przyszedł…Arkadiusz Modrzejewski.

PODOBNE WPISY