Siedmiu nowych ze Stalówką

BROŃ RADOM - STAL STALOWA WOLA
Sobota godz. 11, sztuczne boisko przy N9.

Czwarty mecz kontrolny przed rundą wiosenną rozegrają piłkarze Broni Radom. Wszystko wskazuje na to, że w potyczce z drugoligową "Stalówką" w ekipie trenera Artura Kupca pojawi się aż siedmiu testowanych zawodników. Poniżej nieco przybliżamy te postacie.

Naszą drużynę czeka bardzo trudny mecz z solidnym przeciwnikiem. Jednak akurat wynik spotkania nie powinien mieć największego znaczenia, bo szkoleniowiec chce się przyjrzeć nowym twarzom. Dla niektórych testowanych zawodników może to być ostatni pojedynek w Broni. Na pewno zabraknie Marcina Kośmickiego, który musi odpocząć. Po badaniach USG wyszło, że ma nadciągnięte ścięgno Achillesa i potrzebuje tydzień odpoczynku. Wraca za to po drobnym urazie Daniel Ciupiński, natomiast Geoerghe Teboh też prawdopodobnie zagra dłużej niż 10 minut.

Kibiców z pewnością najbardziej ciekawi jacy nowi zawodnicy zagrają w sobotę. Kilku z nich mieliśmy okazję widzieć w akcji podczas środowego spotkania z Granatem Skarżysko Kamienna.

W środku obrony zagra 21-letni Maciej Czachór, wychowanek Gwardii Warszawa, grający ostatnio w Bugu Wyszków. Zawodnik ten roku temu był bardzo blisko przejścia do Legii Warszawa (ME).

Na prawej obronie zapewne po 45 minut zobaczymy dwóch nowych graczy. Jednym z nich będzie Mateusz Zacharski, 22-latek z Orląt Kielce. Zagra też na tej pozycji 19-letni Nigeryjczyk, Taesimi Noheem.

W środku pomiocy drugą szansę dostanie wysoki, Senegalczyk Badji Kourou. Ma 20 lat, przez trzy tygodnie trenował z zespołem ME, Polonii Warszawa. W poprzednim sezonie był zawodnikiem Hutnika Warszawa. Nie miał jednak wizy i pozwolenia na pracę i nie mógł występowac w ligowych spotkaniach. Teraz ma już wszelkie potrzebne dokumenty zezwalające mu na występy w Polsce.

Dużą niespodzianką może być pojawienie się w składzie Broni 28-letniego Slawomira Jedynaka. Ma 190 centymtrów wzrostu, jest napastnikiem. Był już królem strzelców klasy okręgowej i potem czwartej ligi. W rundzie jesiennej w trzeciej lidze w barwach MKS Stąporków zdobył osiem goli.

Dwaj pozostali gracze, którym jeszcze raz będzie się przyglądać trener Artur Kupiec, to młodzieżowcy, którzy w środę grali z Granatem. Mowa o Mateusz Stolarku (wychowanek Beniaminka, ostatnio Oskar Przysucha, rocznik 91) oraz Kamilu Rusinie (rocznik 1992, wychowanek Powiślanki Lipsko).

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz sparingowy.