Skończyliśmy na szóstym, Warta spadła

Na szersze podsumowania sezonu 2012/13 w trzeciej lidze i w sezonu w wykonaniu Broni przyjdzie jeszcze czas. Ostatnia kolejka przyniosła dwa ważne rozstrzygnięcia - nasza drużyna zakończyła sezon na szóstym miejscu, a do spadkowiczów: Orła i Włókniarza dołączyła Warta Sieradz.
          Broń zremisowała ostatni mecz i dała się wyprzedzić Lechii i GKP Targówek, które pokonały odpowiednio: 2:1 Mazura Karczew i 1:0 Włokniarza Zelów, strzelając gola w ostatniej minucie meczu. Po czterech kolejnych wygranych przyszły cztery mecze bez zwycięstwa i Broń kończy sezon na szóstym miejscu. Plan minimum jakim było ósme miejsce został wykonany, ale do pełnej satysfakcji chyba bardzo daleko. Drużyna zdobyła w całym sezonie 46 punktów – o jeden mniej niż rok temu, gdy Broń znalazła się na czwartym miejscu w końcowej tabeli. Ten wynik był jak najbardziej do powtórzenia w tym roku- ale słaby początek i nie najlepszy koniec rundy wiosennej nie pozwoliły na zajęcie wyższego miejsca.
        Ostatnia kolejka rozstrzygnęła, kto będzie trzecim spadkowiczem z ligi. Warta Sieradz i Zawisza Rzgów mieli przed ostatnimi meczami tyle samo punktów. Zawisza pewnie pokonał Start Otwock 3:1, Warta zaś przegała w Wieluniu 0:1 i spadła z ligi.
        Duet Warta- Włókniarz spadł z trzeciej ligi także w poprzednim sezonie, ale z powodu wycofania się KP Piaseczno i problemów licencyjnych Hutnika Warszawa, pozostały w rozgrywkach,  w związku z czym nie można na sto procent napisać, że w sierpniu nie zobaczymy tych drużyn na trzecioligowych boiskach.

PODOBNE WPISY