Skromniej, młodziej, a czy lepiej?

24 piłkarzy wzięło udział w pierwszym treningu przed nowym sezonem. Szykują się w szeregach naszej kadry spore zmiany. Na pewno budżet, obniżenie stypendiów sprawi, że będzie skromniej. Co za tym idzie pewnie będzie młodziej. A czy lepiej, to się okaże na koniec sezonu. Bo trzeba przyznać, że powtórzyć sukces w postaci drugiego miejsca w tabeli, będzie bardzo ciężko.
ZDJĘCIA Z TRENINGU

Zabrakło przede wszystkim zawodników z Kielc, Marcina Kośmickiego, Dariusza Kozubka, Łukasza Szymoniaka i Łukasza Ubożaka. Nie było też Daniela Ciupińskiego, ale świeżo upieczony Pan Młody dostał jeszcze jeden dzień wolnego.

Niewykluczone, że z zespołu odejdzie też Maciej Czachór, który jest testowany przez Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Natomiast Adrian Ziętek otrzymał zgodę na półroczne wypożyczenie do Bogdanki Łęczna.

Tych, którzy odeszli zastąpi głównie młodzież z naszego klubu i naszego regionu. Jak na razie chęć gry wyrazili Kamil Lupa (18-latek z Sandecji Nowy Sącz), Patryk Krupa (wychowanek Legionu Radom, ostatnio Wisła Puławy), Wiktor Czubaj (Legion Głowaczów), Paweł Wolski (KS Kozienice Janików). Być może w najbliższych dniach pojawiać się będą kolejni gracze, ale szanse na to, że przyjadą doświadczeni piłkarze z wyższych lig, są niewielkie.

Poza tym z zespołem trenowała piątka graczy, którzy ostatni okres spędziła na wypożyczeniach: Arkadiusz KOścielniak (Mazowsze Grójec), Michał Doliński (Pilica Białobrzegi), Sebastian Michałek (Orzeł Wierzbica), Arkadiusz Chudziński (Wulkan Zakrzew).

W sobotę Broń zagra dwa mecze sparingowe. Część drużyny zmierzy się w Ostrowcu Świokrzyskim z KSZO, natomiast druga ekipa w Radomiu zagra z Pilicą Białobrzegi. Oba spotkania zaczną się o godz. 11.

Zdjęcia z pierwszego treningu pojawią się na naszej stronie późnym wieczorem.

PODOBNE WPISY