Sławomir Partyka zawsze dobrze mówi o Broni!

Sławomir Partyka był piłkarzem Broni stosunkowo krótko. Dołączył do zespołu na początku 2007 roku, kiedy trener Artur Kupiec walczył z zespołem o utrzymanie w piątej lidze. Dziś Sławek Partyka jest trenerem UEFA A, pracuje z dziećmi w Ślęzie Wrocław i w wielu wywiadach zawsze podkreśla, że dobrze wspomina nasz klub!

Wpadł nam w oko wczorajszy wywiad na portalu przegladdziennikarski.pl, w którym były piłkarz Broni opowiada o swoich piłkarskich wspomnieniach, planach i pracy z młodzieżą. Sławek Partyka grał i pracował w wielu klubach, ale zaznaczył, że to właśnie Broń Radom i Polonię Przemyśl wspomina najlepiej.
„oba kluby mimo że w różnych lokalizacjach w Polsce mają ten sam mianownik czyli bogata historia i tradycja. Są to aspekty których nie można kupić za żadne pieniądze. Trzeba podtrzymywać, pielęgnować, znać i pamiętać to co bohaterowie z przeszłości osiągnęli. Pisałem pracę licencjacką na temat historii Broni Radom, a Polonia Przemyśl to jeden z najstarszych klubów w Polsce. Powstał w 1909 roku i ma już 110 lat to więcej niż Polski Związek Piłki Nożnej. Nauka płynęła z historii i współpracy z zawodnikami i trenerami z którymi miałem przyjemność współpracować” – czytamy w wywiadzie wypowiedź Sławka Partyki.
Były zawodnik Broni zaznaczył, że podczas swojej przygody z piłką od każdego trenera uczył się bardzo wiele. Również z doświadczenia trenera Artura Kupca czerpał wiedzę.

PEŁNY WYWIAD POLECAMY TUTAJ

PODOBNE WPISY