Sobota z Wierną Małogoszcz

BROŃ RADOM - WIERNA MAŁOGOSZCZ
Sobota, godz. 12
Po środowej wpadce z Centrum Radom, piłkarze Broni Radom chcą zrehabilitować się i w sobotę pokazać się z dobrej strony, w meczu z trzecioligową Wierną Małogoszcz. Wszystko wskazuje na to, że w szeregach Broni zagra nowy, środkowy obrońca, a jego nazwisko może być dla kiibiców miłą niespodzianką. Wierna w trzeciej lidze zajmuje 17 spadkowe miejsce. Kilka dni ten pokonał 3:0 Szydłowiankę Szydłowiec.

– Środową porażką 1:2 z Centrum Radom moi piłkarze zostali sprowadzeni na ziemię. Rozmawialiśmy o tym, aby na śliskim boisku dbać o zdrowie, ale nie oznacza to, że mogą grać tak nonszalancko i lekceważąco. Myślę, że taki zimny prysznic wyjdzie zespołowi na dobre i w sobotę zobaczymy zupełnie inną drużynę – mówi Dariusz Różański, szkoleniowiec Broni.

W sobotnim meczu przynajmniej 45 minut zagra nowy, doświadczony obrońca. Ponieważ rozmowy trwają, to na razie jego nazwiska nie zdradzamy. Nie wiadomo, czy w sobotę zagra Przemysław Wicik, który trochę narzeka na ból ścięgna Achillesa. Poza tym raczej wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Różańskiego. Część zawodników, którzy mniej zagrają z Wierną, wystąpią też w sobotę w meczu juniorów ze Strażakiem Wielogóra.

Sobotni przeciwnik Broni, Wierna Małogoszcz zajmuje ostatnie – 17 miejsce w III lidze lubelsko – świętokrzyskiej. Drużyna jest w strefie spadkowej, ale ma osiem punktów straty i zamierza walczyć o utrzymanie. Jeszcze w rundzie jesiennej w zespole tym występował dobrze znany w Broni, Jan Kowalski. Zimą Wierna pokonała w sparingach między innymi Szydłowiankę Szydłowiec 3:0 i GKS Nowiny 7:1 i zremisowała z Unią Sędziszów 1:1.

PODOBNE WPISY