Mecz towarzyski - godz. 12
WIDZEW ŁÓDŹ - BROŃ RADOM 3:0
Bramki: Mihaljević 11, Falon 52, Świderski  80
Broń I: Młodziński - Góźdź, Gorczyca, Jastrzembski, Kventsar , Leśniewski, Czarnota, Możdżonek, Imiela, Stefański, Śliwiński.
Broń |I połowa: Bochniewski - Sala, Dyszy, Kupiec, Kventsar (59 Stefański), Czarnota (60 Machajek), Winiarski, Nogaj, Nowosielski, Paterek, Śliwiński (74 Możdżonek).

Nasi piłkarze przegrali z wiceliderem drugiej ligi. Widzew był zespołem zdecydowanie lepszym mógł wygrać jeszcze wyżej, ale z takiej lekcji warto wyciągać nauczkę.

więcej w rozwinięciu

W dzisiejszym pojedynku Broń zagra bez trójki zawodników. Emil Więcek jest przeziębiony, Przemysław Wicik narzeka na drobny uraz, a Kamil Czarnecki już wcześniej zgłaszał prywatny wyjazd i nie mógł zagrać w Łodzi.

Broń zaczęła dobrze, bez respektu. Najpierw w 3 minucie groźnie było rzucie roznym pod bramka Widzewa, a w 8 minucie obrońcy w ostatniej chwili zablokowali strzał Śliwińskiego. Potem dominował już łódzki zespół. Po dośrodkowaniu z lewej strony w 11 minucie straciliśmy gola. Jeszcze przed przerwą Widzew miał dwie dobre okazje, bo mógł prowadzić wyżej.

Druga połowa w wykonaniu naszej drużyny była już dużo gorsza. Widzew dominował, grał wysoko pressingiem i nasza drużyna miała spore problemy z zainicjowaniem jakiejś akcji podbramkowej.
W 52 minucie po dośrodkowaniu, głową uderzył Kacper Falon i było już 2:0. Łodzianie mieli jeszcze kilka bardzo dobrych okazji, ale trzecią bramkę zdobyli dopiero w końcówce. Po dograniu Mąki z prawej strony, Świderski tylko dołożył nogę na drugim słupku i więcej goli już było.
Cieszy na pewno dobry test na tle bardzo mocnego przeciwnika. Szkoda trochę prostych strat, bo to właśnie po takich prostych błędach rywal dochodził do sytuacji bramkowych. Usprawiedliwieniem może być fakt, że pojedynek odbył się na zmrożonym boisku i ciężko było opanować futbolówka.

Całkiem dobrze w środku obrony wypadli dwaj testowani zawodnicy, Bartosz Dyszy i Ariel Jastrzembski. Szkoleniowiec naszej drużyny chce, aby obaj zagrali jeszcze jeden mecz towarzyski. Od środy będą trenować z naszym zespołem.

2 lutego Broń zagra u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.