Sparing z liderem łódzkiej IV Ligi

BROŃ RADOM - CERAMIKA OPOCZNO
Sobota godzina 11, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy N9.

Lider czwartej ligi łódzkiej, Ceramika Opoczno będzie sobotnim rywalem naszego zespołu w siódmym już meczu sparingowym. Pojedynek z kilku względów zapowiada się fascynująco.

Oba zespoły grają w czwartej lidze i oba mają ambitny plan awansu do trzeciej ligi. Ceramika na półmetku sezonu jest liderem w czwartej lidze łódzkiej, ma trzy punkty przewagi nam Zjednoczonymi Stryków i osiem nad Unią Skierniewice. Trenerem drużyny jest Zbigniew Podsiebierski, ten sam, który przez lata szkolił Artura Kupca. Jeszcze jesienią w ekipie z Opoczna 16 bramek zdobył słynny Grzegorz Piechna, który był też na liście życzeń naszego szkoleniowca. W efekcie popularny „Kiełbasa” biega już po trzecioligowych boiskach w Grecji.

Warto jeszcze dodać, że w II ligowej niegdyś Ceramice grało kilku zawodników Broni: Artur Kupiec, Marcin Boguś, Marcin Kośmicki i Dariusz Kozubek.

Ceramika całkiem nie źle radzi sobie w meczach sparingowych. Podobnie jak Broń zaliczyła remisy z Orliczem Suchedniów i Juventą Starachowice. Pokonała „młodą” Koronę Kielce, a ostatnio przegrała 0:6 z Wartą w Sieradzu.

W naszym zespole nie zagra trzech zawodników. Kontuzjowani są Wojtek Kupiec i Czarek Zieliński. Nie zobaczymy też Dariusza Kozubka, który jest po zabiegach laserowych.

– Nie ma sensu ryzykować, aby odnowiła mu się kontuzja dlatego po konsultacji lekarskiej uznaliśmy, że powinien od poniedziałku zwiększyć obciążenia treningowe – mów szkoleniowiec naszej drużyny.

PODOBNE WPISY