Sparing z sentymentem

AVIA ŚWIDNIK - BROŃ RADOM
Sobota godz. 13, mecz kontrolny

Piłkarze Broni Radom po pięciu dniach przygotowań, w sobotę zagrają mecz kontrolny z Avią w Świdniku. Nasz zespół zagra w mocno przebudowanym i eksperymentalnym składzie. Zagra sporo nowych graczy.

Dla niektórych fanów Broni każdy mecz z Avią bez względu na rangę będzie szczególny. Przez kilka lat kibice Broni pałali sympatią do świdnickiego klubu, potem nastąpiła kilkuletnia przerwa zaś ostatnio ponownie na naszym stadionie skandowano nazwę „Avia”.

Na murawie sentymentów nie będzie pomimo, że jest to tylko towarzyski pojedynek. W obu zespołach zagra spora rzesza piłkarzy, którzy starają się o angaż. W Broni o oprócz Mikołaja Skórnickiego i Mariusza Marczaka zagrają inni nowi gracze: Kacper Rak z Polonii Warszawa, Ashikoja Aijibola z Concordii Piotrków, Mateusz Wojtysiak (Zwolenianka Zwoleń) zagra też spora rzesza powracających zawodników z wypożyczeń. Do Woy Bukowiec Opoczyński powrócił Łukasz Pierzyński, zaś trener Tomasz Dziubiński na razie zrezygnował z przyjazdu zapowiadanych wcześniej Ukraińców.

– Po konsultacjach z innymi trenerami zrezygnowałem z ich przyjazdu. Po niedzieli będę zapraszał na testy kolejnych zawodników – mówi trener Broni, Tomasz Dziubiński. 

Zimą w sparingu Broni z Avią padł remis 2:2 (na zdjęciu fragment pojedynku). W zakończonym niedawno sezonie, drużyna ze Świdnika zajęła 4 lokatę w swojej grupie trzeciej ligi.

W sobotę postaramy się na żywo podawać wynik meczu i najważniejsze wydarzenia.